full screen background image

Senior na drodze – warsztaty„Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” – pod takim hasłem odbędzie się akcja edukacyjno-informacyjna skierowana do uczestników ruchu drogowego powyżej 60 roku życia

Akcja odbędzie się w poniedziałek, 29 lipca w godz. 9-11 na terenie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach przy. ul. Aleja Jana Pawła II.

Skierowana do seniorów akcja ma na celu kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań, w szczególności wśród kierowców, rowerzystów i pieszych po 60 roku życia, jako uczestników ruchu drogowego. Lokalni policjanci i eksperci ruchu drogowego poruszą zagadnienia związane z bezpieczeństwem w powiecie oraz podpowiedzą na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu. Uczestnicy tych warsztatów będą mogli skorzystać z bezpłatnego przeglądu technicznego roweru i uzupełnić ewentualne braki w oświetleniu rowerowym, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Organizatorem akcji jest Ministerstwo Infrastruktury i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy współpracy z Policją. Partnerstwo lokalne nad akcją objęło Starostwo Powiatowe w Radomiu.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Komentarze