full screen background image
Search

Seniorze pomyśl o sobie!Z kart seniora korzysta już prawie 6,5 tysięcy radomian. Miasto wydało już także ponad 700 kopert życia.

Z Radomskiej Karty Seniora mogą korzystać wszystkie osoby, które skończyły 65 lat. Karta pozwala korzystać z wielu ulg przygotowanych przez miejskie instytucje oraz firmy prywatne. Wśród nich można wymienić m.in. placówki kultury, sklepy, zakłady usługowe, a nawet uzdrowiska z całej Polski. Seniorzy dzięki karcie mogą skorzystać z ulg idący np. na basen, do kina, czy do teatru. Karta umożliwia również korzystanie ze specjalnych biletów komunikacji miejskiej.

– Seniorzy mogą korzystać ze specjalnych biletów komunikacji miejskiej. Roczny bilet uprawniający do przejazdów wszystkimi autobusami kosztuje 100 złotych – powiedział wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Magistrat zachęca do pobierania kopert życia. W kopercie znajduje się ankieta , w której należy wpisać najważniejsze informacje na temat stanu zdrowia oraz przyjmowanych leków.

– Taką kopertę można umieścić na lodówce, bo jest to miejsce najbardziej widoczne. W zestawie, oprócz ankiety, znajduje się również magnes z napisem: „Tu znajduje się koperta życia”. Należy go umieścić na drzwiach od lodówki. Dzięki temu, gdy zajdzie nagła potrzeba to ratownicy medyczni będą mogli szybciej uzyskać najpotrzebniejsze informacje –  wyjaśnił wiceprezydent.

Osoby zainteresowane wyrobieniem Radomskiej Karty Seniora lub pobraniem koperty życia powinny się zgłaszać do Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Radomiu, pok. 180 (I piętro, wejście od ul. Niedziałkowskiego).

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 48 36 20 290.

Komentarze