full screen background image

Setna ulica oddana w ramach RPDUlica Sapowa na radomskim osiedlu Zamłynie jest setną ulicą gruntową utwardzoną w ramach Radomskiego Programu Drogowego. Do przyszłego roku ma zostać utwardzonych co najmniej 50 ulic.

– Konsekwentnie utwardzany te drogi, które w trakcie deszczu zamieniały się w rwące rzeki czy bajora. Program utwardzania dróg gruntowych spotkał się z dużym zainteresowaniem z ich strony. Zdaję sobie sprawę, że dla wielu mieszkańców stan nawierzchni ulic, przy których mieszkają, stanowił bardzo poważny problem. Cieszę się, że podjęte przeze mnie działania bezpośrednio przekładają się na komfort życia mieszkańców – mówi prezydent Radosław Witkowski.

W roku 2016 zostało utwardzonych prawie 11,5 km dróg gruntowych, a w 2017 już 12 kilometrów 300 metrów. Przed zimą nowa, asfaltowa nawierzchnia pojawi się jeszcze na  ulicach o łącznej długości ponad 3 km.

W sumie w ciągu dwóch lat będzie to 27 km 200 metrów dróg. Oznacza to poprawę komfortu życia dla prawie pięciu tysięcy osób, które są przy nich zameldowane, a także wszystkich, którzy przejeżdżają tymi ulicami.

– To co teraz mamy, to jest prawdziwy luksus. Wiele lat czekaliśmy na poprawę nawierzchni. Po deszczu nie dawało się tędy przejść. Cieszymy się, że prezydent tak konsekwentnie wypełnia swoje obietnice – mówią mieszkańcy ulicy Sapowej, gdzie właśnie zakończyły się prace przy utwardzaniu nawierzchni.

W 2016 roku na utwardzanie dróg gruntowych miasto wydało 7 mln 296 tys. złotych, natomiast w tym roku 9 mln 700 tysięcy.

– Na stronie programu drogowego mamy zdiagnozowanych 307 ulic. Jednak część z nich nie spełnia jeszcze kryteriów – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

By ulica mogła zostać utwardzona, musi spełniać podstawowe kryteria. Pas drogowy musi mieć minimum 6 metrów szerokości, w ulicy musi być kanalizacja sanitarna oraz musi istnieć możliwość odprowadzania wód opadowych

Radomski Program Drogowy będzie realizowany do 2018 roku. Radomianie mieszkający przy ulicach o nawierzchni gruntowej mogą kierować swoje pytania, uwagi i wnioski za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie www.programdrogowy.radom.pl.

 

Fot. UM Radom

Komentarze