full screen background image

Sierpień w muszli koncertowejRozpoczął się drugi miesiąc „Lata 2018 w muszli koncertowej” organizowanego przez radomską „Łaźnię”. Przed nami kolejne tygodnie naszpikowane koncertami i wypełnione dobrą zabawą, a wszystko w otoczeniu soczystej zieleni. Pasmo sierpniowych wydarzeń muzycznych zainauguruje występ zespołu Stonehenge.

W ramach wakacyjnego projektu Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia” od lipca w Parku Kościuszki odbywają się imprezy plenerowe z przewagą występów muzycznych. – Zaplanowaliśmy na sierpień wiele wydarzeń po to, aby radomianie spędzający wakacje w mieście nie nudzili się i mogli nieustannie korzystać z oferty kulturalnej naszej instytucji. Już w najbliższą sobotę odbędzie się koncert zespołu Stonehenge. To grupa, która istnieje na rynku od 20 lat i ma na swoim koncie ponad 1500 występów. W muszli koncertowej Stonehenge zagra muzykę celtycką, szkocką i irlandzką. Zespół jest pokaźny, więc usłyszymy akordeon, skrzypce, perkusję i oczywiście wokal. Szykujemy także niespodziankę dla uczestników w związku z wigilią Międzynarodowego Dnia Piwa i Piwowara, który wypada właśnie w sobotę – zdradziła Marlena Burska z „Łaźni”.

– W przyszłą niedzielę zapraszamy radomian na koncert Jana Kondraka. To postać znana mieszkańcom naszego miasta, autor tekstów, kompozytor i wykonawca oraz jeden z liderów Lubelskiej Federacji Bardów. Jan Kondrak jest także od wielu lat związany z naszym turniejem śpiewających poezję i jest jurorem w tym konkursie. Taki też rodzaj muzyki usłyszymy podczas niedzielnego koncertu i myślę, że w muszli koncertowej będzie to bardzo dobrze brzmiało. W drugiej połowie sierpnia będziemy dwukrotnie gościć w muszli organizatorów i wykonawców w ramach trzeciego już w Radomiu Cafe jazz Festival. Podczas koncertów usłyszymy klasyczny jazz, który z pewnością przypadnie do gustu nie tylko koneserom. Lato 2018 oraz Lato z ROKiem, czyli Radomską Orkiestrą Kameralną zakończymy występem kwartetu smyczkowego i muzyką klasyczną na czele z Mozartem – zapowiedziała Marlena Burska.

Sierpień 2018 w muszli koncertowej

Każdy wtorek; godz. 17- 21: Radomski Taniec pod Gwiazdami

4 sierpnia; godz. 17.00
Zespół Stonehenge. Muzyka irlandzka i szkocka w wigilię Międzynarodowego Dnia Piwa i Piwowara.

12 sierpnia; godz. 17.00
Wesoły Ataman. Jan Kondrak plus.

17 sierpnia; godz. 15.00
koncert współorganizowany w ramach Cafe jazz Festival – RB DIXIE FIVE

18 sierpnia; godz. 14.00
koncert współorganizowany w ramach Cafe jazz Festival – ENERJAZZER

Z cyklu „Lato z ROKiem” – Radomska Orkiestra Kameralna

19 sierpnia 2018 (niedziela); godz. 17:00
Kwartet smyczkowy ROK Program: przeboje muzyki klasycznej m.in. W.A. Mozart – Divertimento D-dur
(w razie niepogody koncert z 7.07. odbędzie się w Sali ROK przy Żeromskiego 53, zaś koncerty z 14 i 22.07 oraz 19.08 w Łaźni przy Żeromskiego 56).

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Komentarze