full screen background image

Sierpień w starym kinie „Łaźni”Projekcje plenerowe „W starym kinie” i koncert Limboskiego na finał wakacji – to sierpniowe propozycje kulturalne „Łaźni”. Podczas seansów pod chmurką radomianie będą mogli obejrzeć arcydzieła polskiego kina retro. Filmy będą wyświetlane w sierpniowe czwartki w muszli koncertowej Parku Kościuszki. W plenerze odbędą się także 3 wydarzenia muzyczne m.in. recital tenora Andrzeja Kubackiego czy Smykofonia – propozycja dla maluchów

Gratka dla kinomanów. Radomska „Łaźnia” rusza w sierpniu z plenerowymi projekcjami filmowymi „W starym kinie”. Retro seanse będą odbywały się w czwartki w muszli koncertowej Parku Kościuszki, a zobaczyć będzie można wybitne polskie obrazy z lat 30-tych – mówi Marlena Burska z Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”.

Wszystkie seanse w ramach sierpnia „W starym kinie” będą poprzedzone słownym wstępem i muzyczną niespodzianką wprowadzającą w klimat projekcji. Jak dodaje Burska – filmy zostały pozyskane z Filmoteki Narodowej, co przekłada się na lepszą jakość obrazów.

Pierwszy seans w ramach projeku „W starym kinie” odbędzie się 6 sierpnia o godz. 20. Radomianie będą mogli obejrzeć „Sportowca mimo woli” w reżyserii Mieczysława Krawicza.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Sierpień w starym kinie:

6 sierpnia, czwartek, ok. 20.00.„Sportowiec mimo woli” (1939). Reż. Mieczysław Krawicz, muz. Henryk Wars. Obsada: Adolf Dymsza, Aleksander Żabczyński, Ina Benita. Jerzy Piątek jest słynnym hokeistą. Pewnego dnia poznaje śliczną Lili, do której zapałał głębokim uczuciem. Aby zbliżyć się do niej proponuje fryzjerowi Czwartkowi zamianę ról. Jednak nie łatwo jest grać w hokeja, gdy jest się fryzjerem. Dlatego z tej zamiany wyniknie wiele śmiesznych sytuacji.

20 sierpnia, czwartek, ok 20.00 „Ada to nie wypada” (1936) Reż. Konrad Tom, muz. Zygmunt Wiehler. Słynna polska komedia pomyłek z Lodą Niemirzanką w roli głównej. Tytułowa Ada to niesforna panienka utalentowana muzycznie. Jej ojciec wysyła ją do szkoły z internatem aby nabrała ogłady i nauczyła się dyscypliny. Oczywiście to dopiero początek przygód Ady, w których znajdzie się także miejsce na miłość.

27 sierpnia, czwartek, ok. 20.00. „Będzie lepiej” (1936), reż. Michał Wieszyński, muz. Henryk Wars, obsada: Loda Niemirzanka, Kazimierz Wajda, Henryk Vogelfanger, Aleksander Żabczyński.Komedia z udziałem niezwykle przed wojną popularnych gawędziarzy radiowych, Szczepka i Tońka. Obaj byli rodowitymi lwowianinami. Dwaj przyjaciele – Szczepko i Tońko – zostają pozbawieni pracy w fabryce zabawek, w której obowiązywał zakaz śpiewania, a oni go złamali. W parku znajdują porzucone niemowlę, którym się opiekują. Wanda, właścicielka sklepu z zabawkami, przyjeżdża do Lwowa wraz ze stryjem. Chce on swą siostrzenicę wydać za dyrektora owej fabryki. Na skutek zbiegu okoliczności dziecko trafia do Wandy. Szczepko i Tońko szukają go rozpaczliwie.

Koncerty plenerowe:

2 sierpnia, godz. 17.00 „Letni muszli szum” Andrzej Kubacki, tenor

23 sierpnia, godz. 15.00 – SMYKOFONIA NA MAZOWSZU – plenerowo Najkrótsza droga do Chin

29 sierpnia, godz. 19.00 – Koncert na finał wakacji – Limboski.

Galerie:

31 lipca, piątek, Traugutta 31/33, godz. 18.00 – Robert Szymani – Pejzaż

18 sierpnia, wtorek, Żeromskiego 56, godz. 18.00 – Piotr Jakubczak – Malarstwo

Fot. laznia-radom.pl

Komentarze