full screen background image
Search

Skład Doczepiony w RadomiuPrace artystów tworzących Nieformalną Grupę Skład Doczepiony będzie można obejrzeć na wystawie w radomskiej Łaźni. Po wernisażu wystąpi Angela Gaber Trio.

Będzie to kolejna wystawa grupy Skład Doczepiony w Radomiu. W jej skład wchodzą artyści z Sanoka, Radomia, Starachowic i Skaryszewa. Nieformalna Grupa Artystów, działająca pod wspólnym szyldem, powstała z potrzeby łączenia środowisk twórczych i chęci realizacji artystycznych pomysłów w miejscach niekonwencjonalnych.

Swoje prace na wystawie w Łaźni zaprezentują: Anna Białowąs, Bernadeta Andruszko, Bożena Klimek-Kurkowska, Maria Stanikowska, Arkadiusz Andrejkow, Adam „Pająk”, Daniel Białowąs, Daniel Rogala, Dariusz Jędrasiewicz, Jacek Michał Szpak, Jakub Strzelecki, Leszek, Kwiatkowski, Mateusz Beźnic, Mateusz Popławski, Michał Kurkowski, Sylwester Stabryła.

Podczas wernisażu odbędzie się również koncert zespołu Angela Gaber Trio. Koncert będzie nosił tytuł Dobre Duchy.

Zespół działa nieprzerwanie od 2011 r. i jednoczy muzyków z regionu Bieszczad. Wydali swój debiutancki album Opowieści z Ziemi, zarejestrowany w kościele w Mrzygłodzie pod koniec lata 2012.

Tworzyli także muzykę do spektakli. Są laureatami prestiżowych festiwali folkowych jak Festiwal Folkowy Polskiego Radia – Nowa Tradycja czy Międzynarodowy Festiwal Folkowy – Mikołajki Folkowe.

Aktualnie zespół pracuje nad nowym, autorskim materiałem przy współpracy z perkusjonalistą Ernestem Drelichem.

Otwarcie wystawy i koncert odbędą się w sobotę, 7 października o 17 w Łaźni przy ul. Żeromskiego 56.

Komentarze