full screen background image

Skontroluj autokar przez wyjazdem dzieciW trosce o bezpieczeństwo dzieci wyjeżdżających na wakacyjny wypoczynek mazowiecka drogówka przeprowadza kontrolę techniczną autokarów oraz sprawdza trzeźwości kierowców w ramach akcji „Zgłoś autobus do kontroli”. Autobus do kontroli może zgłosić zarówno organizator wycieczki, jak i rodzic. Ważne jest, by zrobić to z kilkudniowym wyprzedzeniem, mówi Jacek Mnich – naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego mazowieckiej policji

Okres wakacyjny to czas wyjazdów zorganizowanych. Wówczas najczęściej poruszamy się autokarami. Poprzez stronę internetową Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu można skorzystać z zakładki: Zgłoś autobus do kontroli. Ważne jest, by robić to z kilkudniowym wyprzedzeniem (5-7 dni). Kontrola trwa ok. 30-40 min, podczas której sprawdzana jest trzeźwość kierującego, dokumenty czy czas pracy. – Dokonujemy również oględzin pojazdu: sprawdzamy światła i opony – mówił mł. insp. Jacek Mnich– naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu.

– Policjanci nie mają możliwości dogłębnego zbadania technicznego dwóch najważniejszych układów: układu kierowniczego i hamulcowego. To można zbadać tylko na stacji diagnostycznej, dlatego proszę państwa o wpisanie do umowy z przewoźnikiem żądania sprawdzenia tych układów na 24 godziny przed wyjazdem. Wówczas wszyscy będziemy mieć pewność, że te ten pojazd jest sprawny. W przypadku wątpliwości np. co do stanu trzeźwości kierowcy tuż przed podróżą, zawsze można zadzwonić na numer alarmowy 997 lub 112. Policja podjedzie wtedy jak na interwencje – uzupełnia naczelnik Jacek Mnich.

Kontrole autokarów będą przeprowadzane przez policjantów po uprzednim zgłoszeniu dokonanym telefonicznie.Radom: 048-345 25 61, dyżurny: 048-345-26 30.

Komentarze