Skontrum, czyli stan faktyczny



„Skontrum, czyli stan faktyczny” to kanał podcastowy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu

– Skontrum to branżowe określenie na kontrolę zbiorów bibliotecznych, a serią bibliotecznych podcastów spróbujemy przeprowadzić skontrum radomskiej kultury. Sprawdzimy, jaka jest naprawdę i jaki jest jej stan faktyczny. Czy rzeczywiście Radom i jego mieszkańcy są stereotypowi? Czy jednak wymykamy się z ram, w które próbuje się nas wtłoczyć? – mówi Przemysław Czaja, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.

Od wtorku – 2 listopada – na bibliotecznym kanale YT oraz Spotify, raz w tygodniu zostanie publikowany jeden odcinek SKONTRUM. Wyjątkiem jest najbliższy wtorek, ponieważ słuchacze będą mogli wysłuchać aż dwa odcinki pierwszego sezonu bibliotecznych podcastów.

W pierwszym odcinku I sezonu SKONTRUM usłyszymy rozmowy z Michałem Ankiewiczem – niezwykle barwnym, kreatywnym i twórczym człowiekiem, który zorganizował w Radomiu niecodziennie widowisko – Festiwal Artystyczny Świetlna Ulica Moniuszki. O tym, jakie skomplikowane było to przedsięwzięcie i co dokładnie mogliśmy zobaczyć podczas pierwszej edycji festiwalu, dowiecie się Państwo już w najbliższy wtorek.

Tego samego dnia zostanie opublikowany drugi odcinek SKONTRUM. Tym razem do rozmowy autorzy zaprosili Antona Malikova – reżysera teatralnego, który co prawda pochodzi z Rosji, ale chwilowo mieszka w Radomiu, bowiem wystawia na deskach Teatru Powszechnego spektakl „Ostatni”, który jest uwspółcześnioną adaptacją sztuki Maksyma Gorkiego. Spektakl można jeszcze zobaczyć w dniach 4-7 listopada na deskach Teatru Powszechnego w Radomiu.

W kolejnym odcinkach usłyszymy rozmowy m.in. z Pawłem Borowieckim, Dominikiem Podworskim i Amelią Żuchowską. Na pierwszy sezon bibliotecznych podcastów składać się będzie 10 odcinków.

Z Przemysławem Czają o Skontrum rozmawiała Katarzyna Kosterna.

Komentarze