Skromne zwycięstwo nad outsiderem ligi

Piłkarki LUKS Sportowa Czwórka Wosztyl.eu Radom w końcu mogą cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w lidze. Po czterech porażkach z rzędu radomianki w końcu mogą cieszyć się z upragnionych trzech punktów. Ten sukces zawdzięczają zwycięstwu nad outsiderem ligi Unifreeze Górzno. Jedyną bramkę w meczu po stałym fragmencie gry zdobyła w 67. minucie, Kinga Kołek.

Podopieczne trenera Wojciecha Pawłowskiego na spotkanie do Górzna jechały w roli faworytek. W tym pojedynku liczyło się tylko zwycięstwo i każdy inny wynik traktowany byłby jako porażka. Być może ten mecz będzie tym przełomowym, a „Luksiary” w końcu pokażą na co je naprawdę stać.

W meczu beniaminków górzanki wiedziały, że mogą urwać jakieś punkty. Sam wynik nie odzwierciedla tego co działa się na boisku. Przez cały okres spotkania to „Luksiary” prowadziły grę, choć outsider ligi postawił ciężkie warunki.

Pierwsza połowa powinna przynieść kilka bramek, jednak nieskuteczność jaką raziły zawodniczki z Radomia była zatrważająca. Angelika Grzywa w doskonałej sytuacji z trzech metrów nie trafiła do bramki.

Już do przerwy powinniśmy prowadzić różnicą trzech, czterech goli i nie byłoby stresu i nerwów – zaznacza trener Wojciech Pawłowski.

W drugiej połowie już tylu sytuacji nie było. Strzały na bramkę oddawały, Katarzyna Chrzanowska czy Angelika Smagur. W końcu nadeszła wyczekiwana 67. minuta meczu. Piłkę na 20 metrze ustawiła sobie, Kinga Kołek i precyzyjnym strzałem z lewej nogi pokonała bramkarkę „Truskawek”.

Zawodniczki Unifreeze piłkarsko były słabsze, ale swoje braki nadrabiały ambicją i zaangażowaniem,. Nasze dziewczyny też zaciekle walczyły i udało się dowieźć komplet punktów do końca. To było wyszarpane zwycięstwo, ale jak najbardziej zasłużone i bardzo się cieszymy – powiedział trener Wojciech Pawłowski.

Komplet punktów cieszy, jednak nieskuteczność jaką raziły „Luksiary” daje wiele do zastanowienia. Gdyby piłkarki Unifreeze zagrały trochę lepiej to w cale mogło nie być tak różowo.

Przed podopiecznymi Wojciecha Pawłowskiego dwa mecze domowe. Najbliższy już w piątek. W tym spotkaniu radomianki podejmą wicemistrza Polski – Górnika Łęczna, a następnym do „pożarcia” będzie mistrz z Konina.

Unifreeze Górzno – LUKS Sportowa Czwórka Wosztyl.eu Radom 0:1 (0:0) Bramka: Kołek 67

Czwórka Wosztyl.eu: Snopczyńska – Rosińska, Chrzanowska, Zielińska, Stasikowska, Szydło (88 Szymczyk), Płóciennik (46 Szuba), Grzywna (46 Smagur), Tkacz, Kołek (73 Stefańska), Sobczak.