full screen background image

„Skuteczna drużyna nr 3” – deklaracje kandydatów z Borek i okolic„Nie będziemy składać obietnic bez pokrycia”, zapewnili kandydaci PiS do Rady Miejskiej z okręgu wyborczego numer 3 podczas prezentacji swoich sylwetek i propozycji programowych. Na liście zadań do wykonania zalazły się m.in. rewitalizacja parku na Południu i skweru na Borkach, oczyszczenie zalewu czy stworzenie miejsc dedykowanych dzieciom.

– Drużyna Prawa i Sprawiedliwości z okręgu nr 3 jest drużyną skuteczną. Nie będziemy składać obietnic bez pokrycia. Nasz program kładzie nacisk na rewitalizację skweru przy ulicy Maratońskiej oraz zalewu na Borkach. Zależy nam także na miejscach dla dzieci, ale mieszkańcy wszystkich osiedli z okręgu trzeciego są dla nas tak samo ważni. Nasz obszar to również Żakowice, gdzie nie ma ani jednego placu zabaw – podkreślił Łukasz Podlewski.

– Zauważyłem, że osiedle Borki od wielu lat jest zaniedbywane. Myślę, że tegoroczne środki pozwalały na wykonanie pewnych przedsięwzięć tj. skweru przy ulicy Maratońskiej 3. Gdy zostanę radnym, będę zmierzał do tego by ta inwestycja została zrealizowana. Chciałabym również położyć nacisk na bezpieczeństwo mieszkańców i zwiększyć liczbę patroli – mówił Kazimierz Staszewski.

Kandydat z ramienia PiS, Marcin Kaca poruszył kwestię parku na osiedlu Południe. – Każdy z mieszkańców wie, jak ten teren zielony wygląda. Jednym z naszych punktów programowych jest jego rewitalizacja, aby z „parku latarni” zamienił się on w miejsce wypoczynku i relaksu.

– Na osiedlu Południe brakuje żłobka, na ten problem chcę zwrócić uwagę i jako radna postaram się, by taka placówka powstała obok miejsc zabaw dla małych dzieci, które wymagają szczególnej opieki i bezpieczeństwa – dodała Teresa Skoczek.

– Radomscy uczniowie mają naturalną chęć poznawczą, biorąc pod uwagę cel ich wycieczek, którymi są centra naukowe. Analizując sytuacje szkół znajdujących się w okręgu trzecim, zauważyłem pilną potrzebę doposażenia tych palcówek w laboratoria fizyczno-chemiczne z nowoczesnymi urządzeniami multimedialnymi. Zobowiązuje się, że jako radny będę zabiegał o to, by szkoły z naszego okręgu były wyposażone w takie laboratoria – zapewnił Robert Pluta.

Kandydatka PiS, Justyna Byzdra zwróciła uwagę na zalew na Borkach, który miał zostać oczyszczony w ramach unijnego programu „Life”. – Na dzień dzisiejszy nie widać żadnej aktywności związanej z realizacją tego programu. W ramach „Life-u” powstało natomiast oczko wodne przy przedszkolu nr 16. Jako ekonomistka, jeśli dana mi będzie taka szansa, będę się starała monitorować rozpływ funduszy unijnych na inwestycje w Radomiu.

Przypominamy, że radomski okręg numer 3 obejmuje osiedla: Południe, Żakowice, Potkanów, Krychnowice, Jeżowa Wola, Pruszaków, Wośniki, Kończyce, Borki, Halinów, Kierzków, Kozia Góra, część Wacyna od ul. Przytyckiej w kierunku południowym, część Zamłynia od ulicy Głównej w kierunku południowym, Stare Miasto.

Kandydaci do Rady Miejskiej z okręgu numer 3 to Łukasz Podlewski, Kazimierz Staszewski, Marcin Kaca, Teresa Skoczek, Barbara Pokorska, Krzysztof Szewczyk, Robert Pluta, Justyna Byzdra.

Komentarze