full screen background image

Słuchowiska w Radiu RadomSiedem różnorodnych tekstów dramatycznych, „ożywionych” głosem, dźwiękiem i muzyką. To słuchowiska, które powstały w ramach warsztatów w Pracowni Nowych Mediów w Kuźni Artystycznej Amfiteatru. Słuchowiska wkrótce zostaną wyemitowane na antenie Radia Radom. Jak opisuje reżyser i dramatopisarz Michał Zdunik, prowadzący warsztaty, słuchacze będą mieli okazję wziąć udział w spektaklu teatru wyobraźni

Stworzyli różnorodne słuchowiska na wysokim poziomie. Uczestnicy trwających od września warsztatów w Kuźni Artystycznej Amfiteatru zakończyli swoją literacko-muzyczną pracę. Jej owocem jest siedem różnorodnych słuchowisk – mówi reżyser i dramatopisarz Michał Zdunik, prowadzący warsztaty.

Uczestnicy warsztatów bazowali na napisanych przez siebie, autorskich scenariuszach. Teksty te poprzez nagranie głosów aktorów, efektów dźwiękowych i dobraniu muzyki zostały przekształcone w ok. 20-minutowe słuchowiska.

Słuchowiska powstały w ramach projektu „Kuźnia talentów – warsztaty literacko-teatralne – kontynuacja” finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Radomia 2019.

Cykl siedmiu słuchowisk zostanie wyemitowany na antenie Radia Radom po Nowym Roku.

 

Komentarze