W sobotę ruszy Fosa Pełna Kultury



Strefa relaksu, inspiracji i wrażeń, wypełniona muzyką, warsztatami, spotkaniami z nietuzinkowymi ludźmi – tak zapowiada się Fosa Pełna Kultury, która rozpocznie swą działalność 1 lipca w Amfiteatrze.

-Każdy z „fosowych weekendów” będzie mieć swój temat przewodni i intrygujących gości, którzy muzyką, słowem, tańcem czy obrazem zadziwią i z pewnością zafascynują – zapowiada Waldemar Dolecki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Amfiteatr.

Na czas imprezy teren Amfiteatru trochę się zmieni. Będzie plaża, trawa, dwie sceny, specjalna strefa dla dzieci.

Spotkania w Fosie Pełnej Kultury potrwają do 13 sierpnia. Wstęp na wszystkie wydarzenia i imprezy w Fosie Pełnej Kultury jest wolny.

Szczegółowy program znajdziecie na plakatach, stronie Amfiteatru oraz na radioradom.pl.

Fosa Pełna Kultury – Program

1-2 lipca 2017
Radom gra! Kulturalnie

Otwarcie „Fosy” to miks z magii, ciszy i dźwięku. Będą zabawy z wrażeniami i zmysłami. Po eksperymentach uczestnicy warsztatów stworzą wspólny performance muzyczny „Boomwhackers Show”.
Muzyczny globtroter z Brooklynu, Nat Osborn i jego band zaserwują porcję funk’n’soul.
O paranormalną oprawę sobotniego wieczoru zadbają Rozczarowani, czyli Just Edi Show i Czarek Gołębiewski.

2 lipca dzięki „Maszynie czasu” będzie można poznać nietypowe zabawy podwórkowe, zobaczyć w co grali nasi dziadkowie. Będzie pokaz freestyle football, przedpremierowy pokaz „Tak, skarbie” na podstawie opowiadań Stefanii Grodzieńskiej w wykonaniu Teatru Dla Dorosłych, działającego przy MOK „Amfiteatr”. Na koniec dancing pod żaglami, który poprowadzi Stowarzyszenie Miejska Partyzantka Geriatryczna.

8-9 lipca 2017

„Smaki Radomszczyzny ” – Kuchnia i nowe media

„Smaki Radomszczyzny” to weekend poświęcony tradycyjnym smakom miasta i okolic.
Będzie kulinarne improwizowanie, nauka blogowania, zdrowe przekąski, wyplatani koszy z wikliny, wygibasy na trawie, wspólne gotowanie. Przekonamy się czy MasterChef Michał Fabiszewski da w kuchni fory znanym radomianom i czy pójdzie na noże…. Na koniec psychodeliczny folk zagra Żywiołak.

15-16 lipca 2017

Listonosz poezji

Czy ludzie jeszcze listy piszą? Czy listonosz zawsze dzwoni dwa razy i może jeździć na rowerze? Czy Masa Krytyczna zmieści się w Fosie? Czy rower może być narzędziem szalonych sztuczek? Na te pytania będzie można poznać odpowiedź podczas weekendu poświęconego słowu. Gwiazdą weekendu będzie znany z literackich eksperymentów Tymon Tymański i Transistorsi.
Będzie można nauczyć się ciekawych tańców, dowiedzieć się, jak dbać o nasze jednoślady, by bezpiecznie służyły nam na wakacyjnych szlakach i obejrzeć zdjęcia Bractwa Rowerowego z wyprawy do Jerozolimy.

22-23 lipca 2017

Śmiech i performance
Długo, głośno, z brzucha – na jodze. To przepis na zdrowy śmiech. Podczas weekendu komediowego połączy się nauka z zabawą w miasteczku cyrkowym. Zawodowi komicy stworzą bajkę dla dzieci, potem, wieczorem – zrywanie boków na energetycznym ping-pongu z Wojciechem Tremiszewskim. Będzie też projekcja zdjęć z ubiegłego wieku z Radom.Retrospekcja. Ciekawą lekcją historii będzie też mini-giełda retro bibelotów, na którą mogą przyjść wszyscy, którzy kiedyś kolekcjonowali winyle, kapsle, plakaty, kasety, obrazki z opakowań po gumach…

Na finał – wolność i radość z grania, czyli koncert Witka Muzyka Ulicy, który pewnego dnia wziął do ręki akordeon i wyszedł z nim na ulicę, by dać ludziom odrobinę uśmiechu.

29-30 lipca 2017

Roztańczony Radom
Będzie nauka robienia selfie telefonem komórkowym, niezwykłe widowisko teatralno-muzyczne „Wodewil warszawski” w wykonaniu Teatru Pijana Sypialnia.
W niedzielę warsztaty „Ubieram kiecę i lecę” z ozdabiania ubrań motywami ludowymi, nauka śpiewania „na ludowo”, a na finał potańcówka, do której grać będą m.in.: Frument Project oraz Kapela Bursów z Guzu.

5-6 sierpnia 2017

Made in Radom
Tematem, który zainspirował ten weekend, jest relacja mody i malarstwa, ich wzajemne przenikanie się. Pierwszy dzień poświęcony będzie szeroko rozumniej modzie. Będą stoiska modowe marek z Radomia i okolic, warsztaty „handmade” z filcem, decoupage’m, sutashem w roli głównej. Podczas panelu dyskusyjnego zostanie poruszony temat szeroko rozumianego wizerunku – jak go budować i promować.

Podsumowaniem wieczoru będzie muzyczna uczta z tangiem w roli głównej – zagra „3 0 3 Tango Fusion” z Argentyny. Usłyszymy światowej klasy tanga, milongi, argentyński folklor, funk, rap czy styl afro cuban.

Drugiego dnia odbędą się warsztaty malarskie i tworzenie wspólnego dzieła pod hasłem „Made in Radom”. Będzie również można obejrzeć wystawę fotografii fashion Łukasza Wójcika, a także poznać sztukę batiku. Od rana będzie można podglądać przy pracy (body painting) utytułowanego w kraju i za granicą Mariana Folgę.

12-13 sierpnia 2017

„Weekend złotych mercedesów” – wzornictwo i design
„Weekend złotych mercedesów” upłynie pod znakiem zlotu zabytkowych aut legendarnej marki. Ich pasjonaci (Towarzystwo Miłośników Starych Mercedesów) opowiedzą uczestnikom warsztatów o swoim hobby, zwracając uwagę nie tylko na walory techniczne tych samochodów, ale przede wszystkim na ich walory estetyczne.

Zagrają Rey Ceballo i zespół Tripulacion Cubana. Kubańczycy grają muzykę tradycyjną son, timbę, salsę, a w swoim najnowszym repertuarze prezentują największe radiowe hity w zaskakujących aranżacjach. Latynoską dyskotekę poprowadzi Kubańczyk, D.J. SOFOCACION. Najwytrwalsi wezmą udział w salsowym konkursie z nagrodami!

W niedzielę pracownia Concordia Design z Poznania w ciekawy sposób udowodni, że zaprojektowane jest praktycznie wszystko. Będziecie mogli wziąć udział w warsztatach projektowania graficznego, warsztatach designerskich i plastycznych, uczących tego, że przedmioty codziennego użytku też mogą stać się dziełami sztuki.

Na dobranoc zaczaruje nas Pan Li, czyli Przemysław Lieske, który nieustannie zaskakuje publiczność innowacyjnymi pomysłami.

Komentarze