Sokoły powrócą do radomskich parkówPtaki drapieżne znów będą patrolować niebo nad radomskimi parkami. Zakład Usług Komunalnych w Radomiu na złożenie oferty cenowej od firm świadczących usługi płoszenia ptaków metodą sokolniczą czeka do 8 lutego

Zakład Usług Komunalnych w Radomiu poszukuje sokolników. Drapieżniki mają prowadzić systematyczne obloty parków Leśniczówka i im. Tadeusza Kościuszki w pierwszym etapie w marcu i kwietniu, a drugim – w sierpniu i we wrześniu. Usługa obejmuje płoszenie ptaków metodą sokolniczą wraz ze sprawdzaniem aktywności ptactwa bytującego na terenie dwóch radomskich parków. Termin na złożenie ofert cenowych upływa w poniedziałek, 8 lutego – mówi Marcin Gutowski z ZUK-u.

Metoda sokolnicza sprawdza się w Radomiu od lat – dodaje Gutkowski. To naturalny i skuteczny sposób odstraszania gniazdującego w parkach ptactwa będącego źródłem zanieczyszczeń i przykrego zapachu. W przypadku radomskich terenów zielonych drapieżniki będą miały za zadanie odstraszyć kawki, szpaki, gawrony i gołębie grzywacze.

Zgodnie z warunkami umowy płoszenie ptactwa w parkach Kościuszki i Leśniczówka nie będzie mogło trwać dłużej niż 100 dni.

 

Komentarze