Spacer po Radomiu: Wielokulturowy RadomDwie kultury – żydowska i romska będą motywem przewodnim sobotniego Spaceru po Radomiu: Wielokulturowy Radom. Podczas pierwszej części spaceru uczestnicy zwiedzą kirkut i poznają jego historię. Druga część zostanie poświęcona kulturze romskiej

Spacery po Radomiu to cykliczna inicjatywa Stowarzyszenia Droga Mleczna. Tym razem w najbliższą sobotę prowadzący – Łukasz Babula wprowadzi uczestników w świat symboli widocznych na macewach oraz przedstawi ich znaczenie w kulturze żydowskiej. Druga część spaceru zostanie poświęcona kulturze romskiej w Radomiu.

– Czym jest beit ha-olam? Jak okupujący Radom Niemcy przyczynili się do zachowania wiedzy na temat wyglądu radomskiego kirkutu? Jak bardzo na przestrzeni lat zmieniło się kultura romska? Jesteście ciekawi? Jeśli tak to widzimy się w sobotę na Spacerze „Wielokulturowy Radom – kultura żydowska i romska” – mówi Martyna Sobańska ze Stowarzyszenia Droga Mleczna.

Spacer po Radomiu: Wielokulturowy Radom odbędzie się w sobotę, 10 sierpnia. Start: godz. 18.00 – zbiórka przed bramą cmentarza żydowskiego przy ul. Towarowej.

O godz. 17:50 przedstawiciel Drogi Mlecznej będzie czekał na przystanku autobusów linii 9/10/17/26 ul. Kozienicka/Żółkiewskiego.

Komentarze