full screen background image

Specjalny tryb treningowy piłkarzy RadomiakaW związku z sytuacją epidemiologiczną panującą na terenie całego kraju i podjęciem decyzji przez PZPN o odwołaniu najbliższych kolejek Fortuna 1 Ligi, piłkarze Radomiaka Radom przeszli na specjalny program treningów indywidualnych.

– Zawodnicy otrzymali indywidualne rozpiski treningowe na ten tydzień, które jak na razie obowiązują do niedzieli, 22 marca – wyjaśnia trener Zielonych, Dariusz Banasik.

Ostatni, wspólny trening Radomiaka odbył się w miniony piątek. Wówczas rozegrano „gierkę” 2×20 minut. – Podczas zajęć dowiedzieliśmy się o zawieszeniu rozgrywek, ze względu na panującą w Polsce pandemię koronawirusa. Podjęliśmy więc decyzję o specjalnym trybie treningów indywidualnych. W weekend piłkarze jeszcze odpoczywali, ale od dziś ćwiczą w zaciszu swoich domów i indywidualnie, na zewnątrz (bieganie), bez kontaktu z innymi osobami – poinformował szkoleniowiec Radomiaka.

– Sytuacja jest poważna, a zdrowie oczywiście najważniejsze. Dlatego, jeśli któryś z piłkarzy poczułby się gorzej, od razu ma nas o tym poinformować. Nie wiemy, ile to jeszcze potrwa, będziemy na bieżąco monitorować sytuacje i decydować o dalszych losach, ale miejmy nadzieję, że już niedługo wszyscy, jako jedna, wielka Zielona Rodzina, spotkamy się na meczu Radomiaka – kończy trener Banasik, apelując jednocześnie do wszystkich związanych z klubem i nie tylko, aby zostali w domu, jeśli nie muszą przebywać na świeżym powietrzu.

Komentarze