full screen background image

Spotkania „Wkręć się w…” po raz ostatni w tym półroczuKuźnia Artystyczna MOK „Amfiteatr” zaprasza w sobotę i w niedzielę na ostatnie w tym półroczu spotkania z cykli „Wkręć się w warsztat” i „Wkręć się w teatr”. 18 maja uczestnicy zajęć będą mogli poczuć się jak Leonardo da Vinci wykonując prace inspirowane twórczością renesansowego mistrza. 19 maja odbędzie się spektakl pełen dowcipu, muzyki i barw pt. „Bajkomat”. 

Wkręć się w warsztat – Być jak Leonardo da Vinci (18 maja, sobota)

Podczas zajęć 18 maja najmłodsi wraz z rodzicami będą mieli okazję wcielić się w rolę artysty i wykonać prace inspirowane jego twórczością. Tym razem dzieci zapoznają się z postacią Leonarda da Vinci – „człowieka renesansu”, który właśnie dzięki niezwykłym umiejętnościom malarskim zdobył największą popularność. Jego prace „Mona Lisa” i „Ostatnia Wieczerza” zajmują czołowe miejsca na listach najsłynniejszych obrazów świata.

Prowadzenie: Joanna Kowalczyk

Warsztaty o godz. 10 i 12, kupując należy wybrać porę spotkania.
Wstęp: 10 zł – wejście rodzinne (1 dziecko + 1 dorosły).

Bilety na biletyna.pl i w kasie Kuźni Artystycznej. Bilety zniżkowe przysługuje na Kartę Rodziny z Osobą Niepełnosprawną.

Wkręć się w teatr – Bajkomat (19 maja, niedziela)

„Bajkomat” Teatru Gry i Ludzie to bardzo nietypowa maszyna, która daje dzieciom… bajki. Dzięki niej w pewnym szarym i zwyczajnym miasteczku wcale nie jest smutno. Ale niestety, któregoś dnia bajkomat się psuje… Czy bohaterowie z pomocą dzieci odnajdą sposób, aby go naprawić?

Na spektakl, pełen dowcipu, muzyki i barw, składają się dwie historie: O niesfornym Jaśku, który dostrzega piękno w deszczowej pogodzie i o królestwie Bałaganu, w którym zaczynają się kłopoty z powodu zaginięcia małego pieska. Wykorzystane tu zostały elementy teatru lalkowego, choć nie są to typowe pacynki, kukiełki oraz gra w żywym planie. Autorzy spektaklu pragną zachęcić widzów, zarówno dużych jak i małych do twórczej zabawy z bajką, tą dobrze znaną z literatury, jak i tą wymyśloną w jednej chwili, zaklętą w zwykłych przedmiotach.

Wstęp: 10 zł – bilet pojedynczy; 30 zł – bilet rodzinny na biletyna.pl i w kasie Kuźni Artystycznej. Bilety zniżkowe przysługuje na Kartę Rodziny z Osobą Niepełnosprawną.

Spektakle o godz. 10 i 12 przy ul. Daszyńskiego 5.

Komentarze