Spotkanie z artystą Józefem RobakowskimEntuzjaści sztuk wizualnych będą mieli szansę spotkać się z pionierem polskiego wideo-artu – Józefem Robakowskim. To wybitny artysta, eksperymentator w dziedzinie fotografii i filmu, a także autor obrazów, instalacji, teoretyk i pedagog

Józef Robakowski jest jednym z wiodących polskich artystów. Eksperymentator w dziedzinie fotografii i filmu, współtwórca polskiej sztuki wideo. Autor obrazów, instalacji, teoretyk i pedagog. Profesor w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Animator życia kulturalnego, autor szeregu ważnych inicjatyw, m.in. redaktor wydawnictw „Nieme kino”, „Pst!”. Kurator i właściciel Galerii Wymiany. Był aktywnym uczestnikiem tzw. Kultury Zrzuty, podziemnego życia artystycznego w stanie wojennym.

– Twórczość Robakowskiego wyrasta z tradycji polskiej awangardy międzywojennej, m.in. dadaizmu Franciszki i Stefana Themersonów i konstruktywizmu Katarzyny Kobro i Władysława Strzemińskiego. Józef Robakowski od początku działalności artystycznej przekraczał tradycyjne granice sztuki, burzył konwencje, schematy tworzenia i postrzegania rejestrowanych obrazów, przekształcał i deformował – mówi Karol Suwała z radomskiej „Łaźni”.

Spotkanie z Józefem Robakowskim odbędzie się w „Łaźni” przy ul. Żeromskiego w poniedziałek (18.11) o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Wydarzenie odbędzie się w ramach programu edukacyjnego Galerii Łaźnia.

Fot. laznia-radom.pl

Komentarze