Sprzeczne decyzje ws. otwarcia SOR-u w RSSInformacja w sprawie uruchomienia SOR-u w miejskim szpitalu jest niepotwierdzona i sprzeczna z decyzją wojewody – powiedział w Mocnej Rozmowie wiceprezydent Jerzy Zawodnik. Zastępca prezydenta Radomia odniósł się do poniedziałkowej konferencji prasowej ministerstwa zdrowia, podczas której rzecznik resortu zakomunikował, że SOR w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym zostanie uruchomiony dla pacjentów niecovidowych

Nie wyobrażam sobie, by Radomski Szpital Specjalistyczny działał jako hybrydowy – powiedział w Mocnej Rozmowie wiceprezydent Jerzy Zawodnik. Zastępca prezydenta odpowiedzialny w naszym mieście za służbę zdrowia skomentował wypowiedź Wojciecha Andrusiewicza, rzecznika ministerstwa zdrowia, który zakomunikował, że SOR Radomskiego Szpitala Specjalistycznego znów będzie przyjmował niecovidowych pacjentów. Andrusiewicz nie podał jednak żadnych szczegółów.

W Radomiu działa tylko jeden SOR w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym, który pęka w szwach. To dlatego zarząd lecznicy na Józefowie optuje za wznowieniem pracy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w miejskim szpitalu, działającego obecnie jako przede wszystkim placówka covidowa. Taką decyzję może podjąć wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł, który w sobotę wydał oświadczenie sprzeczne z informacją przekazaną przez resort zdrowia – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Przypomnijmy, decyzją wojewody mazowieckiego w październiku Radomski Szpital Specjalistyczny wyłączył z normalnego funkcjonowania 13 z 17 oddziałów w tym właśnie SOR-u kosztem powiększenia oddziału zakaźnego, dysponującego obecnie ok. 230 covidowymi łóżkami. Tymczasem SOR na Józefowie swoim zasięgiem obejmuje 600 tysięcy mieszkańców.

Komentarze