Stara Błotnica liderem w Narodowym Spisie PowszechnymStara Błotnica liderem w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. To gmina, gdzie spisało się już 90 proc. mieszkańców

Aż 90 proc. lokalnej społeczności – tylu mieszkańców Starej Błotnicy w powiecie białobrzeskim wzięło już udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. To lider wśród wszystkich polskich gmin – podkreśla Marcin Kałuski z Urzędu Statystycznego w Warszawie. Jest to wynik o 47 proc. wyższy od średniej krajowej.

Narody Spis Powszechny Ludności i Mieszkań potrwa do końca września. Do tej pory od 1 kwietnia wzięło w nim udział 43 proc. Polaków i 44,5 proc. Mazowszan. Mieszkańcy powiatu radomskiego osiągnęli wynik powyżej średniej krajowej na poziomie 47 proc. Gorzej wypadli sami radomianie. Jak wynika ze statystyk, do tej pory w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań wzięło udział 41 proc. mieszkańców.

Narodowy Spis Powszechny przeprowadzany jest co 10 lat i jest obowiązkowy. Za odmowę udziału w spisie można zostać ukaranym grzywną do 5 tys. złotych.

Komentarze