startuppl

Radom: StartupPL – Przedsiębiorczy RadomDo środy, 22 lutego trwa rekrutacja osób chętnych do udziału w programie StartupPl – Przedsiębiorczy Radom. Został on opracowany przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oraz Urząd Miejski. Żeby wziąć udział w programie i rozwinąć skrzydła jako przedsiębiorca, trzeba być mieszkańcem Radomia.

Program StartupPl – Przedsiębiorczy Radom skierowany jest do mieszkańców Radomia chcących rozpocząć prowadzenie własnego biznesu bez potrzeby rejestrowania firmy i płacenia składek ZUS. Uczestnicy programu otrzymają możliwość pozyskania 100 tysięcy złotych w formie wejścia kapitałowego w ramach rozwoju przedsięwzięcia.

Program Przedsiębiorczy Radom jest szansą dla wszystkich, którzy marząc o założeniu własnego biznesu, chcą bez zbędnego ryzyka sprawdzić się w roli przedsiębiorcy i otrzymać wsparcie na każdym etapie swojego rozwoju. Z oferty może skorzystać każdy, bez względu na wiek, niezależnie czy pomysł dotyczy produktu czy usług i nawet jeśli ktoś już realizuje podobny. W projekcie nie ma znaczenia, czy jest się uczniem, pracownikiem czy bezrobotnym. Warunek wzięcia udziału w programie jest tylko jeden – trzeba być mieszkańcem Radomia.

Uczestników programu wyłoni Komisja Konkursowa. Wybierze ona autorów 15 projektów, którzy otrzymają darmowe cztery miesiące na testowanie swojego pomysłu w AIP, wraz z treningami, mentoringami, darmowym prowadzeniem księgowości i porad prawnych oraz pełnym dostępem do biur wraz z wyposażeniem.

Podsumowanie konkursu odbędzie się podczas wyjątkowej Gali. Podczas Gali uczestnicy zaprezentują swoje pomysły przed Komisją Konkursową, która otworzy przed zwycięzcą drogę do zdobycia 100 tysięcy złotych wejścia kapitałowego w ramach rozwoju prezentowanej koncepcji biznesowej.

Wszystkich zainteresowanych organizatorzy zapraszają na otwarte szkolenie z zakresu tworzenia biznesplanów. Szkolenie odbędzie się w środę, 22 lutego o godz. 17 w sali 114 Urzędu Miejskiego przy ul. Kilińskiego 30. Udział w szkoleniu jest możliwy po wcześniejszej rejestracji poprzez stronę https://biznesplan-radom.evenea.pl/.

Szczegółowych informacji udzielają:
– Wiktoria Drozd, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, tel. 575701115, wiktoria.drozd@inkubatory.pl
– Rafał Grzeszczyk, Wydział Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej, tel. 509440868, r.grzeszczyk@umradom.pl

Więcej informacji o projekcie można dowiedzieć się, wchodząc na stronę internetową: www.startuppl.inkubatory.pl

Komentarze