Stu „terytorialsów” z Radomia szukało małego Dawida. Akcja została zawieszona.Przeczesywali zarośla i pola, przeszukiwali pustostany. W sumie sprawdzili 450 hektarów lasów, ale nie natrafili na ślad chłopca – radomscy „terytorialsi” zakończyli swój udział w akcji poszukiwawczej 5 -letniego Dawida

Już 5 dzień trwają poszukiwania 5-latka z Grodziska Mazowieckiego. Chłopiec zaginął w środę, 10 lipca. Około godziny 17.00 ojciec, Paweł Ż. zabrał go z domu i miał zawieźć do matki do Warszawy. Mężczyzna popełnił samobójstwo, a ślad po chłopcu zaginął. W poszukiwaniach wzięli udział żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej 62 Batalionu Lekkiej Piechoty z Radomia. Dawida Żukowskiego szukało 100 „terytorialsów”. Akcja już się zakończyła – powiedział nam podpułkownik Łukasz Baranowski, dowódca 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu.

– Miejsce od którego rozpoczęliśmy poszukiwania to Węzeł Konotopa znajdujący się przy autostradzie A2 na trasie Warszawa – Poznań. Przeszukiwaliśmy prawą i lewą część autostrady. Pięcioosobowe zespoły wydzielone z naszego batalionu, wyruszyły w wyznaczone sektory, gdzie pod nadzorem Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP, przeczesały ponad 450 hektarów lasów, krzewów, pól uprawnych, pustostanów i innych terenów znajdujących się na trasie ich sektorów – informuje podpułkownik Łukasz Baranowski.

Działania radomskich „terytorialsów” zostały bardzo wysoko ocenione przez ekspertów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.

Służby wstrzymały poszukiwania w terenie, ale zapewniają, że nie ustaje w próbach odnalezienia 5-letniego Dawida Żukowskiego. Teraz policjanci skupiają się na analizie materiałów zgromadzonych w toku śledztwa. Teren, który został wyznaczony do przeszukania, został już sprawdzony. W sumie przeczesano cztery tysiące hektarów.

Policja nadal czeka na wszelkie informacje, mogące pomóc w odnalezieniu dziecka. Przypomnijmy – Dawid był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena. Ma 100-110 cm wzrostu, blond włosy zaczesane na prawą stronę, na środku prawego policzka ma pieprzyk.

 

KomentarzeCLOSE
CLOSE