Suski: Radom ma być stolicą województwaRadom ma być stolicą nowego województwa mazowieckiego. Taki zapis znalazł się w projekcie podziału Mazowsza, o czym poinformował w Mocnej Rozmowie Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości

Projekt podziału Mazowsza jest już gotowy – poinformował w Mocnej Rozmowie poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski. W projekcie znalazł się zapis, że stolicą nowego województwa mazowieckiego będzie Radom. W naszym mieście swoją siedzibę ma także znaleźć wojewoda mazowiecki – mówi parlamentarzysta. 

Przypomnijmy, podział Mazowsza dotyczy utworzenia dwóch województw. Pierwsze, warszawskie obejmowałoby Warszawę i powiaty okalające, drugie, mazowieckie – pozostałą część regionu z Ciechanowem, Ostrołęką, Płockiem, Siedlcami i Radomiem jako stolicą. Projekt podziału Mazowsza jest już gotowy, ale nie wiadomo kiedy wpłynie do Sejmu i kiedy odbędą się wybory –  dodaje Suski.

Województwo mazowieckie obecnie jest podzielone na dwie jednostki statystyczne – Warszawę z obszarem metropolitalnym i region poza metropolitalny.

Komentarze