full screen background image

Świąteczna akcja dla osób bezdomnych 2018 – zbiórka odzieży i obuwiaTrwa trzecia edycja „Świątecznej akcji dla osób bezdomnych Radom 2018”, czyli zbiórka odzieży i obuwia dla radomian bez stałego dachu nad głową. Dary w postaci kurtek, koców czy zimowych butów przyjmowane są w trzech punktach rozlokowanych na terenie Radomia. Zbiórka trwa do końca listopada.

Zimowa zbiórka odzieży i obuwia w zeszłym roku zakończyła się sukcesem. Organizatorzy akcji zebrali ponad 4 tys. darów. – Pomagamy osobom bezdomnym, którzy ze strachem wyczekują pierwszych płatków śniegu. Tegoroczna akcja prowadzona jest wśród uczniów Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu, ale do włączenia się w zbiórkę zachęcamy wszystkich radomian. Zbieramy ciepłą odzież na zimę, czyli kurtki, swetry, rękawiczki, czapki, skarpety, spodnie, ciepłe koszule, koce i buty zimowe. Jednocześnie apelujemy do ofiarodawców, by te ubrania były czyste i niedziurawe, ponieważ ludziom bezdomnym także należy się szacunek. Mam nadzieję, że trzecia edycja akcji wzorem ubiegłych lat również zakończy się powodzeniem – mówi pomysłodawca akcji, Bartłomiej Maślak.

Zbiórka zimowej odzieży i obuwia trwa do 30 listopada br. Finał akcji (rozwiezienie ubrań osobom bezdomnym) zaplanowany jest na 10 grudnia br.

Mieszkańcy Radomia mogą oddawać odzież zimową do trzech lokalizacji w mieście:

– Sklep „Budowlaniec” ul. Żwirki i Wigury 18 – os. XIV-lecia,

– Sklep MAXIMA-METALPLAST znajdujący się przy ul. Struga 6 w Radomiu (obok Resursy Obywatelskiej, a dokładniej obok Baru Orientalnego Wok ‚n’ Roll),

– Serwis GSM przy ul. Wyścigowa 3 i w Radomiu – osiedle Ustronie.

Komentarze