full screen background image

Świąteczna zbiórka Banku ŻywnościProdukty spożywcze ze świątecznej zbiórki Radomskiego Banku Żywności trafiły już do najbardziej potrzebujących mieszkańców. W tym roku placówka zebrała 14 ton różnorodnych produktów

14 ton produktów spożywczych trafiło do radomskiego oddziału Banku Żywności w ramach świątecznej zbiórki, którą placówka organizuje co roku od prawie 20 lat. Zebrane produkty w formie paczek trafiły już do ludzi najbardziej potrzebujących. Produkty żywnościowe to darowizna współpracujących na co dzień z bankiem organizacji – mówi Anna Głogowska, koordynatorka placówki w Radomiu.

W świątecznej zbiórce co roku pomagają wolontariusze. Jak podkreśla społecznik Jerzy Krzosek od lat związany z placówką – pozyskiwanie żywności nie jest łatwym zadaniem, bo nie wszyscy umieją się jeszcze dzielić.

W tym roku radomskiemu oddziałowi Banku Żywności w świątecznej zbiórce bezinteresownie pomagało ok. 1200 osób. Produkty pochodzące ze zbiórki trafiły do najbardziej potrzebujących za pośrednictwem organizacji udzielających pomocy w ramach programu operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

Komentarze