Świąteczne zwycięstwo Rosy

Rosa Radom sprawiła sobie wspaniały prezent na Święta Bożego Narodzenia, wygrywając w pięknym stylu z PGE Turów Zgorzelec 109:82. Było to druga setka radomskich „Smoków” w tym sezonie.

Rosa jak zwykle miała dobry start, a sygnał do ataku dał Michał Sokołowski, który w tym spotkaniu nazdobywał jeszcze trochę punktów. Pierwszą kwartę radomianie wygrali 30:22. Druga kwarta to gra jak z nut radomskich „Smoków”, którzy mieli niemal stu procentową skuteczność z gry. Na 14 oddanych rzutów 13 znalazło drogę do kosza rywali, a osiem z nich to trafienia za „trzy”. Ta skuteczność przyczyniła się do wysokiego 28 punktowego prowadzenia już po pierwszej połowie, a to nie był jeszcze koniec spotkania.

Druga połowa rozpoczęła się od odrabiania start przez zgorzelczan. Ci maksymalnie zbliżyli się na 19 punktów, co w żaden sposób nie mogło zagrozić doskonale grającemu teamowi Wojciecha Kamińskiego. Ostatnia część spotkania to znów popisy strzeleckie radomian, którzy na trzy minuty przed końcem spotkania przekroczyli magiczną granicę 100 punktów. Autorem tego trafienia był Wojciech Wątroba, który zdobył swoje pierwsze punkty w PLK. Tuz przed końcem spotkania na parkiecie pojawił się powracający po kontuzji kapitan Rosy, Robert Witka. Rosa ostatecznie pokonała PGE turów Zgorzelec 109:82.

W radomskiej ekipie najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się po raz kolejny Kevin Punter, autor 22 trafień. Dwucyfrową liczbą trafień mogli poszczycić się również, Patrik Auda, Rayan Harrow, Michał Sokołowski oraz Daniel Szymkiewicz.

Dzięki zwycięstwu radomianie awansowali na 9. miejsce w tabeli Polskiej Ligi Koszykówki. Kolejne spotkanie Rosa rozegra już 27 grudnia, kiedy to na wyjeździe zmierzy się ze Startem Lublin.

ROSA RADOM – PGE TURÓW ZGORZELEC 109:82 (30:22, 37:17, 20:26, 22:17)

ROSA: Punter 22 (2), Auda 18, Szymkiewicz 14 (3), Sokołowski 14 (2), Zaytsev 6, oraz Harrow 18 (1), Zegzuła 9 (1), Szymański 4, Bojanowski 2, Wątroba 2, Piechowicz 0, Witka 0.
Turów: Ayers 25 (4), Waldow 17, Patoka 7 (1), Camphor 6, Bochno 3 (1), oraz Borowski 13, Koelner 6, Jarecki 5 (1), Balzamović 0.