Świetna końcówka Radomiaka! Zieloni wydarli punkt w Tychach

W meczu 18. kolejki Fortuna I ligi Radomiak Radom zremisował na wyjeździe 2:2 z GKS-em Tychy. Zieloni do 80. minuty przegrywali 0:2, ale zdołali jeszcze zdobyć jedno oczko!

W 37. minucie pierwszy celny strzał gospodarzy i od razu gol. Błąd przy dośrodkowaniu popełnił Kochalski, a bramkę głową zdobył… najniższy na boisku Łukasz Moneta. GKS podwyższył prowadzenie w 72. minucie, gdy naszego golkipera pokonał Sołowiej.

Wówczas wydawało się, że jest po meczu. Ponadto, w 79. minucie jedenastki (karny po faulu na Nowaku) nie wykorzystał Leandro. Chwilę później jednak Jałocha skapitulował po strzale z dystansu Mikity, a w jednej z ostatnich akcji spotkania, gola na wagę jednego punktu strzelił Damian Nowak, który po rożnym i potwornym zamieszaniu, wpakował futbolówkę do bramki tyszan!

Walka do końca dała efekt w postaci piątego w sezonie remisu podopiecznych trenera Dariusza Banasika! Radomiak wprost wydarł jeden punkt w Tychach, brawo Zieloni!

Tabela – tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę (24 listopada) o godz. 12:40.

GKS Tychy – Radomiak Radom 2:2 (1:0)
Łukasz Moneta 37, Łukasz Sołowiej 72 – Patryk Mikita 80, Damian Nowak 90

GKS: 91. Konrad Jałocha – 5. Maciej Mańka, 4. Marcin Biernat, 3. Łukasz Sołowiej, 20. Bartosz Szeliga – 24. Dominik Połap, 7. Jakub Piątek (70, 14. Dario Krišto), 31. Keon Daniel, 17. Sebastian Steblecki, 13. Łukasz Moneta (84, 96. Wojciech Szumilas) – 27. Mateusz Piątkowski.

Radomiak: 12. Mateusz Kochalski – 14. Damian Jakubik, 2. Michał Grudniewski (69, 20. Kacper Pietrzyk), 16. Mateusz Cichocki, 33. Dawid Abramowicz – 77. Patryk Mikita, 55. Meik Karwot, 10. Rafał Makowski (83, 8. Patryk Winsztal), 9. Leândro, 7. Mateusz Michalski – 22. Maciej Górski (55, 27. Damian Nowak).

Żółte kartki: Szeliga, Daniel, Mańka, Jałocha, Połap – Makowski, Cichocki, Abramowicz, Nowak, Michalski.

Sędziował: Marek Opaliński (Legnica).
Widzów: 5236.

W 79. minucie Leândro (Radomiak) nie wykorzystał rzutu karnego (Konrad Jałocha obronił).