Święto języków w „Konarskim”Warsztaty logopedyczne, zajęcia z zawodnikami karane i spotkanie z mistrzem MMA – takie atrakcje czekają na uczniów X Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Radomiu. To w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych – święta obchodzonego w szkole po raz 19, tradycyjnie w niekonwencjonalny sposób

Język to nie tylko słowa – taką tezę udowodnią uczniowie „Konarskiego”. Młodzież z 10-tego Liceum Ogólnokształcącego weźmie udział w zbliżających się szkolnych obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych. W programie tegorocznego wydarzenia znalazły się m.in. spotkania z zawodnikami karate i mieszanych sztuk czy warsztaty języka aparatu mowy. W tym roku obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych odbędą się w placówce po raz 19 – mówi Monika Witkowska, nauczycielka języka angielskiego w „Konarskim”.

Podczas zbliżającego się Europejskiego Dnia Języków Obcych młodzież będzie miała okazję poznać różne formy komunikacji niewerbalnej ucząc się języka dyscypliny, szacunku, spokoju i równowagi. Jak podkreśla Patrycja Kwiatkowska z klasy 2a – to święto co roku wyczekiwane przez uczniów „Konarskiego”.

Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest co roku 26 września. Celem tego międzynarodowego święta jest propagowanie zalet różnorodności językowej.

Komentarze