full screen background image

Sylwester w Teatrze PowszechnymKomedia „Ryzykowna forsa”, a po spektaklu bankiet z muzyką na żywo – to tegoroczny program Sylwestra w Teatrze Powszechnym w Radomiu. Próby do premiery sylwestrowej już się rozpoczęły. Zdaniem Małgorzaty Potockiej, dyrektor placówki, zapowiada się świetna zabawa, bo w obsadzie znaleźli się najlepsi aktorzy związani z radomskim teatrem

Trwają próby do premiery sylwestrowej w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. W tym roku placówka przygotowuje spektakl „Ryzykowna forsa” w reżyserii Pawła Pitery. To klasyczna angielska komedia pełna humoru oraz zabawnych gagów. Autorem scenariusza jest Michael Cooney, syn mistrza farsy Raya Cooneya znanego radomskiej publiczności z popularnego spektaklu „Mayday”. W tym roku zabawa w teatrze nie skończy się wraz z przedstawieniem. Po premierze odbędzie się bankiet z muzyką na żywo – mówi Małgorzata Potocka, dyrektor „Powszechnego”.

Fabuła „Ryzykownej forsy” opiera się na intrydze osadzonej w domu niejakiego Erica Swanna – bezrobotnego, ale kreatywnego oszusta, żyjącego w luksusie na koszt opieki społecznej. Sytuacja skomplikuje się, kiedy nadciągnie urzędowa kontrola. Matactwa wyjdą na jaw i spowodują lawinę wydarzeń, które wymkną się bohaterowi spod kontroli. Obok Erica Swanna, w którego wcieli się Marek Braun, radomska publiczność zobaczy aktorów na co dzień związanych z „Powszechnym”. Zdaniem Potockiej to znakomita obsada.

W Sylwestra odbędą się dwa spektakle „Ryzykownej forsy”.

Więcej informacji na temat premiery sylwestrowej znaleźć można na teatr.radom.pl

Komentarze