Szczepienia przeciwko COVID-19 – infolinia dla radomianMiasto uruchomiło infolinię dotyczącą szczepień przeciwko COVID-19. Dzwoniąc na nią radomianie będą mogli uzyskać wszelkie informacje na temat ogólnopolskiej akcji szczepień w tym terminów rejestracji czy punktów szczepień na terenie naszej gminy

28 punktów w Radomiu – to liczba placówek medycznych, w których radomianie będą mogli zaszczepić się przeciwko COVID-19 na terenie miasta. To przede wszystkim osiedlowe przychodnie oraz dwa szpitale. O tym, gdzie znajduje się najbliższy nam punkt, a także kiedy należy się zarejestrować dowiemy się dzwoniąc na specjalną, gminną infolinię (48) 36-20-500. Numer został właśnie uruchomiony po to, by udzielać mieszkańcom wszelkich informacji na temat szczepień na koronawirusa – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik, odpowiedzialny w naszym mieście za służbę zdrowia.

Przypomnijmy, dziś ruszyła rejestracja szczepień przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy ukończyli 80 lat. Od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70 roku życia. Od 20 stycznia natomiast niepełnosprawni radomianie będą mogli zapisać się na bezpłatny dowóz do punktów szczepień.

Daty startu rejestracji dla kolejnych grup chcących się zaszczepić przeciwko COVID-19 będą znane w późniejszym terminie. Szczepienia dla zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia br. 

Komentarze

TAG