Szewczyk: Projekt podziału Mazowsza jest mitycznyZamiast podziału Mazowsza województwo świętokrzysko-radomskie – to zdaniem Marka Szewczyka z Konfederacji Wolność i Niepodległość lepsze rozwiązanie dla naszego miasta. Polityk odniósł się w Mocnej Rozmowie do projektu wyodrębnienia z z obecnego województwa mazowieckiego Warszawy i ościennych powiatów

Projekt podziału Mazowsza jest mityczny – uważa Marek Szewczyk z Konfederacji Wolność i Niepodległość. Chodzi o koncepcję polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy optują za wydzieleniem z obecnego województwa mazowieckiego Warszawy i ościennych powiatów. Zdaniem Szewczyka lepszym rozwiązaniem dla naszego miasta byłoby stworzenie nowego województwa świętokrzysko-radomskiego.

Przypomnijmy, projektu podziału Mazowsza dotyczy utworzenia dwóch województw. Pierwsze, warszawskie obejmowałoby Warszawę i powiaty okalające, drugie, mazowieckie – pozostałą część regionu z Ciechanowem, Ostrołęką, Płockiem, Siedlcami i Radomiem jako miastem wojewódzkim. Zdaniem polityków PiS na podziale administracyjnym województwa zyskałby Radom. – To teza, którą najpierw należałoby poprzeć danymi – mówi Szewczyk.

Projekt podziału Mazowsza, który nadzoruje poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski jest już gotowy. Nie wiadomo jednak kiedy wpłynie do Sejmu i w jakim terminie odbędą się wybory.

Komentarze