Szkoła Drzewna w Garbatce-Letnisko poszerza ofertę edukacyjnąDo tej pory w Zespole Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisko można było nabyć umiejętności między innymi jako stolarz, cieśla czy tapicer. Wkrótce zainteresowani nauką w placówce będą mogli kształcić się na kierunkach dekarz, kaletnik, krawiec czy technik renowacji architektury

W Zespole Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego od początku istnienia wykształcenie zdobyło już ponad cztery tysiące fachowców. Są wśród nich obecni dyrektorzy fabryk, właściciele zakładów produkcyjnych, pracownicy zakładów stolarskich czy Lasów Państwowych. Wachlarz kierunków oferowanych przez szkołę jest szeroki i obejmuje naukę między innymi takich zawodów jak stolarz, cieśla czy tapicer. Wkrótce zainteresowani nauką w placówce zyskają możliwość nauki na kierunkach dekarz, kaletnik czy technik renowacji architektury. – To dobrze płatne zawody, które mają zapotrzebowanie na rynku pracy – mówi Bogusław Szumilas z Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych.

Zgodę na uruchomienie kierunków wyraził organ prowadzący szkołę, czyli samorząd województwa mazowieckiego. Nowi uczniowie będą mogli rozpocząć na nich naukę już w przyszłym roku szkolnym.

Od stycznia 2018 roku nadzór nad szkołą przejął samorząd województwa mazowieckiego, który podjął decyzję o budowie dla niej nowej siedziby. Na ten cel władze Mazowsza zarezerwowały na lata 2021–2022 blisko 19 mln zł.

KomentarzeCLOSE
CLOSE