Szkolili się u najlepszych, by szkolić innych20 żołnierzy z 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu wzięło udział w szkoleniu instruktorsko-medycznym prowadzonym przez byłych żołnierzy jednostek specjalnych

Szkolenie składało się z kilku modułów: działania żołnierza w patrolu, marsz ubezpieczony oraz działania żołnierza w obronie i kontakcie z przeciwnikiem. Żołnierze uczyli się między innymi zakładania bazy patrolowej. Zajęcia praktyczne prowadzone były na terenie lesistym na radomskim Sadkowie.

Kurs zakończył egzaminem praktycznym i wręczeniem certyfikatów. Jak podkreśla podporucznik Stanisław Pietrynik, kierownik kursu i jednocześnie dowódca plutonu dowodzenia i zabezpieczenia 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu – szkolenie było przede wszystkim przeznaczone dla oficerów i podoficerów terytorialnej służby wojskowej.

 

Tygodniowe szkolenie składało się z kilku modułów takich jak działania żołnierza w patrolu czy marsz ubezpieczony. – Dzięki takiemu szkoleniu zdobywamy wiedzę i umiejętności – mówi szeregowy Sebastian Chołuj.

 

Zajęcia prowadzone były przez byłych żołnierzy wojsk specjalnych GROM, AGAT czy FORMOZA.

fot. WOT

KomentarzeCLOSE
CLOSE