Szósta porażka Czarnych



W meczu 8. kolejki PlusLigi siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom przegrali na własnym parkiecie 0:3 z Indykpol AZS Olsztyn. Dla podopiecznych trenera Jakuba Bednaruka to szósta porażka w tym sezonie.

W inauguracyjnej partii nieznacznie przeważali gospodarze, którzy rozpoczęli od prowadzenie 5:3. Rywale szybko zniwelowali straty doprowadzając do remisu. Za chwilę znów radomianie odskoczyli na dwa „oczka” przewagi i… rywale szybko odrobili dystans. Po ataku Karola Butryna na tablicy wyników pojawił się rezultat remisowy (19:19), a w nerwowej końcówce więcej opanowania wykazali goście. Najpierw udanym atakiem popisał się Torey DeFalco, a za chwilę seta skutecznym blokiem zamknął Szymon Jakubiszak.

Drugą partię radomianie rozpoczęli od prowadzenia 2:0, by za chwilę przegrywać 4:7 czy 8:14. Olsztynianie dobrze spisywali się w bloku i zagrywce. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat i w końcówce zniwelowali je do jednego „oczka” (22:23), ale ostateczne słowo należało do zespołu ze stolicy Warmii i Mazur.

Z kolei trzecia partia rozpoczęła się obiecująco dla miejscowych, którzy po zagrywce Daniela Gąsiora prowadzili 7:4. Przez długi czas to radomianie przeważali utrzymując nawet czteropunktową przewagę (17:13). Olsztynianie sukcesywnie zaczęli niwelować dystans wykorzystując błędy rywali. Goście doprowadzili do remisu 21:21 i znów lepiej rozegrali końcówkę, wygrywając ostatecznie cały mecz.

Tabela – tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Cuprum Lubin. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek (29 listopada) o godz. 20:30.

Cerrad Enea Czarni Radom – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (23:25, 23:25, 23:25)

Czarni: Kędzierski 1, Lemański 5, Rusin 9, Berger 10, Faryna 3, Parkinson 3, Masłowski (libero) oraz Gąsior 6, Firszt, Santana, Nowak 5.

AZS: Firlej 2, Andringa 7, Jakubiszak 6, DeFalco 16, Poręba 3, Butryn 23, Gruszczyński (libero) oraz Król, Siwczyk 1, Salehi.

MVP: Karol Butryn (AZS).

Komentarze