Szpital tymczasowy ruszy 20 marcaZakończyła się adaptacja budynku na szpital tymczasowy w Radomiu. Ten będzie działał w budynku Radomskiego Centrum Rehabilitacji przy ul. Narutowicza. Przyjmowanie covidowych pacjentów w szpitalu tymczasowym ma rozpocząć się 20 marca

Szpital tymczasowy w Radomiu ruszy 20 marca – informują radomscy politycy Prawa i Sprawiedliwości. Tego dnia do covidowej placówki zorganizowanej przez Totalizator Sportowy mają trafić pierwsi zakażeni wymagający hospitalizacji. Adaptacja budynku przy ul. Narutowicza na szpital tymczasowy zakończyła się już w piątek, 12 marca. Obiekt został wyposażony w 80 covidowych łóżek i sprzęt niezbędny do funkcjonowania nowej placówki – mówi Aida Bella, rzeczniczka Totalizatora Sportowego.

Zdaniem polityków Prawa i Sprawiedliwości – szpital tymczasowy przy ul. Narutowicza zostanie uruchomiony jeszcze w tym tygodniu dzięki zmianom kadrowym w lecznicy patronackiej – Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Chodzi o zawieszenie dyrektora Marka Pacyny, który został odsunięty od kierowniczego stanowiska decyzją ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Powodem zarządzenia była opieszałość w tworzeniu tymczasowej lecznicy i niewykonanie wszystkich poleceń wojewody mazowieckiego – mówi Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

Szpital tymczasowy w Radomiu ma także dysponować 20 łóżkami respiratorowymi. Te będą się mieścić w miejskiej lecznicy przy ul. Tochtermana. Na organizację szpitala tymczasowego w naszym mieście Totalizator Sportowy przeznaczył ok. 8 mln zł.

Komentarze