Szpital w Iłży zwiększył liczbę covidowych łóżekLecznice w regionie zwiększają bazę covidowych łóżek. Mowa m.in. o szpitalu w Iłży, gdzie na prośbę dyrekcji placówki wojewoda mazowiecki wydał decyzję o wydzieleniu dodatkowych 15 miejsc dla zakażonych koronawirusem pacjentów w tym dwóch łóżek respiratorowych

Szpital w Iłży zwiększył liczbę covidowych łóżek. Miejsc dla zakażonych koronawirusem pacjentów jest teraz o 15 więcej. 2 z nich to łóżka respiratorowe. Taką decyzję wydał wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł na wniosek dyrekcji iłżeckiej lecznicy – informuje Ewa Filipowicz, rzeczniczka wojewody mazowieckiego.

Szpital w Iłży to jedna z 4 lecznic w regonie, dla których wojewoda mazowiecki wydał decyzję o zwiększeniu liczby covidowych łóżek. To poza iłżecką placówką, szpital w Kozienicach oraz dwie lecznice w Radomiu. Jak dodaje Filipowicz – wojewoda polecił tym placówkom zwiększenie bazy covidowych miejsc, bo zaczyna ich brakować w regionie radomskim. Tak jest na przykład w szpitalu w Iłży, gdzie zajętych już jest 10 z 15 dopiero co wydzielonych covidowych łóżek.

Przypomnijmy, decyzją wojewody mazowieckiego w szpitalu w Kozienicach ma zostać podwojona liczba covidowych łóżek czyli zwiększona o 40. 5 nowych łóżek ma być respiratorowych. Polecenie to ma zostać wykonane do 15 marca.

Komentarze