full screen background image

Szpital w Kozienicach. 11 zakażonych medykówPowiatowy Szpital w Kozienicach walczy z koronawirusem. Tam na oddziale zakaźnym hospitalizowanych jest właśnie 11 „dodatnich” pacjentów. Jak informuje doktor Witold Wrodycki, dyrektor do spraw lecznictwa w kozienickiej lecznicy – osoby przebywające w szpitalnej kwarantannie to personel medyczny

Przebywają w szpitalnej kwarantannie na oddziale zakaźnym – mowa o 11 zakażonych medykach Szpitala Powiatowego w Kozienicach. To skażona przez koronawirusa lecznica, gdzie do rozprzestrzenienia się COVID-19 doszło na oddziale wewnętrznym. Jak informuje doktor Witold Wrodycki, dyrektor do spraw lecznictwa w kozienickim szpitalu – interna od połowy maja nie przyjmuje pacjentów i będzie zawieszona najprawdopodobniej do końca miesiąca. Do tego czasu przejdzie dezynfekcję. Pozostałe szpitale oddziały funkcjonują normalnie.

Szpital Powiatowy w Kozienicach to lecznica, gdzie w ciągu ostatnich dwóch tygodni potwierdzono 19 przypadków koronawirusa. 7 chorych na COVID-19 przewieziono do szpitali jednoimiennych w Radomiu i W Warszawie. Jeden „dodatni” pacjent zmarł w zeszłym tygodniu.

Zakażony pacjent lecznicy w Kozienicach, który zmarł na COVID-19 był mieszkańcem powiatu kozienickiego. To trzeci zgon z powodu koronawirusa w tym regionie odnotowany przez sanepid.

Komentarze