Szpital w Kozienicach podwaja liczbę covidowych łóżekWojewoda mazowiecki zalecił szpitalowi w Kozienicach zapewnienie 80 covidowych łóżek. Oznacza to, że placówka musi podwoić liczbę miejsc dla zakażonych koronawirusem pacjentów

Szpital Powiatowy w Kozienicach podwaja liczbę covidowych łóżek. To w związku z decyzją wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła, który zalecił kozienickiej lecznicy zwiększenie miejsc dla zakażonych koronawirusem pacjentów z 40 do 80 w tym wydzielenie 7 łóżek intensywnej terapii.

– W czwartek, 25 lutego br. została wydana decyzja Wojewody Mazowieckiego polecająca szpitalowi w Kozienicach zapewnienie od 1 marca 5 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS –CoV – 2 oraz 80 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 7 łóżek intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. Powyższa decyzja podyktowana jest obecna sytuacją epidemiologiczną na terenie województwa mazowieckiego – mówi Ewa Filipowicz, rzeczniczka wojewody mazowieckiego.

Jak zapowiedział dyrektor Powiatowego Szpitala w Kozienicach, liczba covidowych łóżek będzie stopniowo zwiększana – dodaje Filipowicz. Do środy, 3 marca ma być ich o 15 więcej czyli w sumie 45.

Zarząd szpitala w Kozienicach zadeklarował, że wydzieli 80 łóżek covidowych do 15 marca. Dyrekcja lecznicy jednocześnie odwołała się od decyzji wojewody mazowieckiego, który polecił placówce podwojenie liczby miejsc dla zakażonych koronawirusem pacjentów do 1 marca.

Komentarze