Szpital w Kozienicach przeciwko likwidacji specjalistycznego zespołu ratunkowegoZgodnie z proponowanymi przez wojewodę mazowieckiego Konstantego Radziwiłła zmianami w działaniu systemu ratownictwa medycznego na terenie województwa, szpital w Kozienicach może czekać likwidacja specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego. To złe rozwiązanie – twierdzi kierownictwo lecznicy.

Specjalistyczna karetka, stacjonująca obecnie w Kozienicach stanie się karetką podstawową, a ta, która znajduje się w Świerżach Górnych zostanie przeniesiona do Magnuszewa, oddalonego o 10 km. Takie zmiany zakłada nowy plan działania systemu ratownictwa medycznego na Mazowszu. Rozwiązaniu sprzeciwia się m.in. kierownictwo szpitala w Kozienicach. Mówi Roman Wysocki, dyrektor kozienickiej lecznicy.

Żadna decyzja jeszcze nie zapadła. Obecnie trwają konsultacje – zapewnia dyrektor szpitala, jednocześnie proponując inne rozwiązanie.

Propozycja dyrekcji szpitala w Kozienicach trafiła już do wojewody mazowieckiego. Lecznica obecnie czeka na stanowisko Konstantego Radziwiłła w tej sprawie.

Komentarze