Szpital w Pionkach będzie leczył pacjentów covidowychSzpital w Pionkach ma leczyć pacjentów covidowych. Decyzją wojewody mazowieckiego do 25 listopada lecznica ma przygotować 36 łóżek dla pacjentów z dodatnim wynikiem na COVID-19

Decyzją wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła do 25 listopada Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Pionkach ma obowiązek wydzielenia części szpitala dla pacjentów z pozytywnym wynikiem na COVID-19.  Jak mówi Marcin Genca, rzecznik prasowy starosty radomskiego, lecznica w Pionkach jest zobowiązana przygotować 36 łóżek dla covidowych pacjentów. 

 

W szpitalu jest już skompletowany personel medyczny, który będzie pracował na oddziale przeznaczonym do leczenia pacjentów z pozytywnym wynikiem na obecność COVID-19, informuje Genca. 

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. Marii i Lecha Kaczyńskich jest jednym z niewielu szpitali na Mazowszu, który świadczy usługi dla pacjentów niecovidowych. Planowe przyjęcia na zabiegi ortopedyczne m.in. artroskopia kończyn dolnym na oddziale chirurgicznym w pionkowskiej lecznicy nie zostały wstrzymane. Szpital również prowadzi zabiegi z ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym. Nadal normalnie funkcjonuje Zakład Opiekuńczo Leczniczy mieszczący się przy pionkowskim szpitalu.

KomentarzeCLOSE
CLOSE