full screen background image

Szpitale wychodzą z kryzysuSzpitale w powiecie grójeckim wychodzą z kryzysu. Chodzi o lecznicę w Nowym Mieście nad Pilicą i Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu. To placówki, które od dwóch tygodni walczą z koronawirusem. Ta pierwsza właśnie wznowił przyjmowanie pacjentów. Druga, przygotowuje się do dezynfekcji

Szpital w Nowym Mieście wznowił przyjmowanie pacjentów, a lecznica w Grójcu wkrótce przejdzie dezynfekcje. To placówki w powiecie grójeckim, które skaził koronawirus. Tam COVID-19 zainfekował pacjentów i personel medyczny, dlatego lecznice musiały zawiesić działalność, bo zabrakło rąk do pracy. Jak informuje mówi Krzysztof Ambroziak, starosta grójecki – w nowomiejskim szpitalu udało się w końcu zapewnić minimalną obsadę lekarską, więc placówka może już funkcjonować. W wystartowaniem czeka jeszcze tylko chirurgia. 

Nowomiejska lecznica w zeszłym tygodniu przeszła dezynfekcje po tym, jak u 33 osób z personelu medycznego i pacjentów zdiagnozowano koronawirusa. Na chwilę obecną placówka jest gotowa, by zacząć pracę, ale póki co do lecznicy nie zgłaszają się pacjenci. W odwrotnej sytuacji jest Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu. Tam obecnie przebywa 14 chorych czekających na wyniki badań w kierunku koronawirusa i przeniesienie do innych szpitali w związku z planowaną dezynfekcją. To placówka, która od dwóch tygodni nie przyjmuje nowych pacjentów.

Zarówno w nowomiejskiej lecznicy, jak i w grójeckim szpitalu nie ma oddziału zakaźnego. Wszyscy pacjenci lecznicy w Nowym Mieście, u których zostanie zdiagnozowany koronawirus będą przeniesieni do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

Powiat grójecki to najbardziej skażony przez koronawirusa region w województwie mazowieckim. Obecnie jest tam 68 mieszkańców, u których zdiagnozowano koronawirusa.

Komentarze