Sztuka Wydziału Sztuki na koniec rokuJuż w najbliższy czwartek dobędzie się wernisaż końcoworocznej wystawy studentów Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. To propozycja warta uwagi dla osób ciekawych „Sztuki Wydziału Sztuki”. Ekspozycja będzie czynna przez całe wakacje.

– Wydział Sztuki obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia – mówił prof. Stanisław Zbigniew Kamieński, wykładowca oraz koordynator wystawy. – Z tej okazji oprócz wystawy wewnętrznej na naszym wydziale organizujemy wystawę w galerii handlowej. Tam od kilku lat mamy swoje miejsce, Galerię Słoneczną od nazwy budynku, w którym się znajduje. Pokazujemy w niej prace Wydziału Sztuki składającego się z czterech Katedr: Rysunku i Malarstwa, Architektury i Wzornictwa, Grafiki i Projektowania oraz Mediów Cyfrowych i Struktur Przestrzennych.

Dzieła, które zostaną zaprezentowane na wystawie końcoworocznej są pracami wyróżniającymi się. Ich autorami są studenci ze wszystkich Katedr. Będzie to zatem bogata ekspozycja z różnorodnych dziedzin. Na pewno każdy znajdzie tam coś dla siebie. Liczymy na to, że ta ekspozycja zgromadzi więcej odbiorców niż nasze wewnętrzne wystawy. W ten sposób stanie się swego rodzaju informacją, a może nawet zachęcą dla absolwentów radomskich szkół średnich do tego, by pomyśleć o studiowaniu na nsszym wydziale. Rekrutacja jest już w toku i trwa do 9 lipca – podkreślił prof. Stanisław Zbigniew Kamieński.

Wernisaż końcoworocznej wystawy „Sztuka Wydziału Sztuki” odbędzie się w czwartek, 14 czerwca o godz. 11:00 w Gelerii Słonecznej przy ul. Chrobrego 1 (pierwsze piętro, vis a vis Toys Box).

Wstęp wolny.

fot. Marlena Kruk, Pracownia Rysunku prof. S. Z. Kamieńskiego

KomentarzeCLOSE
CLOSE