Szymon Wydra zagra koncert akustycznySzymon Wydra, wokalista zespołu Carpe Diem, wystąpi w piątek w muszli koncertowej w Radomiu. Usłyszymy recital akustyczny

Szymon Wydra & Carpe Diem jest zdobywcą najważniejszych nagród przemysłu muzycznego w Polsce.

Polski wokalista, gitarzysta, kompozytor i poeta. Urodzony w Radomiu. Ukończył Państwowe Ognisko Muzyczne w klasie gitary klasycznej. Studiował w Wyższej Szkole Dziennikarstwa w Radomiu, a także w Wyższej Szkole Promocji w Warszawie.

18 września 1992 (jako 16-latek) założył zespół Carpe Diem. Jego styl muzyczny określany był mianem progresywnej piosenki autorskiej, zahaczającej niejednokrotnie o przebojową muzykę środka. W 1995 ze swoją grupą odniósł z pierwszy fonograficzny sukces. Utwór Taki na nas widok trafił jako Power Play do Radia Radom i przez 6 tygodniu utrzymywał się na jego liście przebojów. Do 2000 ze swoją grupą występował na licznych przeglądach i festiwalach o charakterze regionalnym i ogólnopolskim, zdobywając wiele nagród i wyróżnień.

W 2001 roku wystąpił w programie Szansa na sukces w TVP 2, śpiewając piosenkę z repertuaru Piotra Szczepanika i otrzymując wyróżnienie. W lutym 2002 ponownie wystąpił i wygrał w Szansie na sukces, tym razem wykonując utwór Ryszarda Rynkowskiego.

…przełomowy moment…

Przełomowym momentem w karierze Szymona Wydry był udział w pierwszej edycji programu IDOL w 2002 r., gdzie zajął trzecie miejsce. Kilka miesięcy później ukazał się pierwszy album grupy Teraz wiem, z którego pochodzą przeboje: Teraz wiem i Pozwól mi lepszym być.

W 2005 roku wraz z zespołem wydał drugą płytę Bezczas promowaną przez single: Życie jak poemat i utwór tytułowy. Album zyskał status złotej płyty. Trzeci album artysty, zatytułowany Remedium, ukazał się także w listopadzie (2007). W sierpniu 2007 dostał się do półfinałowej piątki polskich wykonawców walczących o reprezentowanie Polski podczas Sopot Festival. Wraz z Carpe Diem wykonał utwór Gdzie jesteś dziś. W 2014 r. ukazała się płyta „Piąty element”. W 2019 r. zaś album „Przesłanie”.

Szymonowi Wydrze towarzyszyć będzie Zbigniew Suski, gitarzysta współpracujący z Artystą od początków kariery.

Koncert odbędzie się w muszli koncertowej w Parku Kościuszki. Początek o godz. 19.
Komentarze