full screen background image

Tajemniczy Stary OgródPrzemarsz upiorów, warsztaty czuringi czy koncerty, to tylko niektóre atrakcje najbliższej odsłony Radom aRt Night!. Tym razem będzie Tajemniczy Stary Ogród

Organizatorzy zachęcają uczestników do przebrania się i ucharakteryzowania na postaci z ulubionych filmów, seriali grozy

W programie m.in. przemarsz upiorów, warsztaty tworzenia czuringi, drewnianego przedmiotu z kultury materialnej i duchowej Aborygenów, w której manifestuje się moc duchów. Warsztaty poprowadzą członkowie formacji Studium Instrumentów Etnicznych.
Wystąpi również SIE z ich nowym projektem DYM. Będzie pokaz filmu „Sobotnia Góra” z muzyką na żywo zespołu Czerwie. Film jest adaptacją starej ludowej bajki częściowo przeniesioną we współczesność. Obraz nawiązuje do niemych filmów z początku dwudziestego wieku i jest hołdem złożonym taki twórcom jak Melies, Wiene, Corman czy późniejszy Paradżanow. A na finał psytrance’owa dyskoteka. Nocni goście Starego, Upiornego Ogrodu będą też mieli okazję wziąć udział w pierwszej tak upiornej grze terenowej „Piątek, 13-tego” z zombie w roli głównej.

Wstęp wolny.

Impreza odbędzie się w godz. 19-00.00 w Starym Ogrodzie. Zbiórka na pochód upiorów o godz. 19 przy mostku od strony ul. Wernera.

Program imprezy:

godz. 19 – pochód upiorów
godz. 19-21 – warsztaty robienia czuringi
godz. 20.30 – robimy DYM! – koncert
godz. 21.30 – upiorna gra terenowa
godz. 22.15 – „Sobotnia góra”, film z muzyką na żywo zespołu Czerwie
godz. 23.15 – Psytrance disco

Komentarze