full screen background image
Search

Teatr Resursa świętuje 6 urodziny


Monodram Marcina Fortuny i koncert projektu Volovec – uświetnią obchody szóstych urodzin Teatru Resursa. Działający w Resursie Obywatelskiej Teatr Resursa zaprasza na swoje urodziny w sobotę, 2 grudnia o godz. 18

W programie: monodram „Audiencja” wg scenariusza Bogusława Schaeffera w reżyserii i wykonaniu Marcina Fortuny, koncert zespołu „Volovec” w składzie: Roman Wołowiec (gitara, śpiew), Jan Rychlicki (fortepian), Piotr Matysiak (instrumenty perkusyjne) oraz słodki poczęstunek.

Pierwsza premierą Teatru Resursa był spektakl „Diabły” Sebastiana Równego (była to równocześnie prapremiera tekstu). Na swoim koncie ma 15 przedstawień.

W zespole występują stale osoby dorosłe oraz sporadycznie młodzież i dzieci. Rozpiętość wieku aktorów sięga ponad 50 lat. Stale w zajęciach uczestniczy 14-15 osób. Najmłodszy odtwórca roli miał 8 lat i otrzymał wyróżnienie aktorskie za rolę Stasia w spektaklu „Wybryk” na podstawie juweniliów S. I. Witkiewicza na Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju.

Od początku działalności instruktorem teatru jest Robert Stępniewski – absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie.

Autorem wszystkich plakatów do przedstawień – Marcin Fortuna, który jest również reżyserem dwóch przedstawień zespołu i pomysłodawcą, jak i wykonawcą, jedynego w dorobku zespołu monodramu „Audiencja II”.
Grupa wielokrotnie występowała na ogólnopolskich festiwalach w: Horyńcu-Zdroju, Szamocinie, Piotrkowie Trybunalskim, Tychach i Siemianowicach Śląskich.

W 2016 roku zespół otrzymał II nagrodę na Festiwalu Konstelacje w Szamocinie za spektakl „Łysa śpiewaczka”. Na Festiwalu Relacje w Stalowej Woli instruktor grupy otrzymał wyróżnienie za koncepcję reżyserską spektaklu „Trojanki”. Natomiast w 2017 roku „Audiencja II” otrzymała II nagrodę i nagrodę publiczności na Festiwalu Konstelacje w Szamocinie, na Festiwalu Relacje w Stalowej Woli Marcin Fortuna otrzymał nagrodę specjalną od Jana Peszka. W Piotrkowie Trybunalskim podczas „Trybuny Teatru” grupa otrzymała główną nagrodę w kategorii dorosłych za spektakle „Pokój Jakuba” i „Audiencja II”. We wrześniu br. Teatr Resursa brał udział w Międzynarodowym Festiwalu „Wędrowny wieszak” w Łucku na Ukrainie.

Na urodziny Teatru Resursa wstęp wolny.

Teledysk grupy „Volovec”:

KomentarzeCLOSE
CLOSE