Teatr szyje maseczkiTo nawet 400 sztuk więcej każdego dnia – Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu szyje maseczki ochronne dla medyków. To w ramach akcji „Pszeszyj to sam” – inicjatywy radomianek przeciwdziałającym epidemii. Spod igieł społeczniczek codziennie wychodzi nawet 500 maseczek dziennie. Teraz, po włączeniu się teatru w akcję, powstaje ich prawie dwa razy tyle

Radomska akcja „Pszeszyj to sam” eskaluje. W inicjatywę szycia maseczek ochronnych dla medyków włączyli się pracownicy Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. To dodatkowych kilkadziesiąt osób wspierających pomocową akcję i jednocześnie 400 maseczek więcej dla lekarzy i pielęgniarek walczących z epidemią – mówi Sebastian Klochowicz z „Powszechnego”. 

Inicjatywę „Pszeszyj to sam” zapoczątkowała w naszym mieście licząca już ponad 50 radomianek grupa. To dzięki nim do radomskich szpitali i lecznic trafiło już ponad 3 tysiące maseczek ochronnych. Akcję „Przeszyj to sam” może wspomóc każdy mieszkaniec zarówno szyjąc maseczki, jak i wspierając inicjatywę finansowo. 

Pieniądze ze zbiórki są przekazywane na zakup materiałów, gumek i nici. Produkty dostarczają wolontariusze. Więcej na temat akcji „Przeszyj to sam” jest tutaj.

KomentarzeCLOSE
CLOSE