Tęgie lanie Pogoni Grodzisk Maz. w meczu z Energią Kozienice

Tęgie lanie sprawiła Pogoń Grodzisk Mazowiecki piłkarzom Energii Kozienic, strzelając im, aż pięć bramek. Było to pierwsze zwycięstwo Pogoni od dziewięciu spotkań z Energią.

Początek meczu dla podopiecznych Grzegorza Seremaka układał się bardzo dobrze. Stwarzali sytuację bramkowe i byli stroną dominującą. Kryzys przyszedł kwadrans przed końcem pierwszej części gry. Piłkę w polu karnym otrzymał kapitan gości, Damian Jaroń, który najpierw trafił w bramkarza Energii, następnie w słupek, a dopiero za trzecim razem udało mu się zdobyć bramkę. Chwilę później Energia odpowiedziała strzałem Bartosza Zawadzkiego, ale wynik już się nie zmienił.

Druga odsłona spotkania to dobra gra gości. Energia nie przypominała drużyny sprzed przerwy. Festiwal strzelecki rozpoczął w 61. minucie Jakub Kołaczyk, a zakończył w 81. z rzutu karnego strzelec pierwszej bramki, Damian Jaroń.

Energia przegrała ostatecznie 5:0 i zajmuje w tabeli IV ligi 11. miejsce z dorobkiem 16 punktów. W kolejnym meczu kozieniczanie zagrają na wyjeździe z Bronią Radom.

ENERGIA KOZIENICE – POGOŃ GRODZISK MAZOWIECKI 0:5 (0:1)

Bramki:
D.Jaroń (30., 85. – karny), Kołaczek (60.), Kołodziejski (65.), Strzałkowski (75.)
Energia: Piaseczny – Wasilewski (81 .Osiak) , Janiszewski, Wójcik, Kalinka, Kołodziejczyk, Książek (81. Midziołek), Michalski (25. Majewski), Skowroński (77. Ciupiński), Zawadzki.
Pogoń: Folc – Kołaczek (89. Czarnecki), D.Jaroń (87. Gwardiak), Strzałkowski, Kołodziejski, Kamiński (75. P.Jaroń), Małkowski, Panufnik, Baranowski, Szewczyk, Krajewski.