full screen background image

Teleopaski dla seniorów z regionuMonitorują funkcje życiowe, zapewniając seniorom poczucie bezpieczeństwa. To elektroniczne opaski na rękę z systemem teleopieki. Urządzenia trafią m.in. do 7 gmin z subregionu radomskiego, a wszystko w ramach pilotażowego programu Mazowsza dedykowanego osobom starszym i samotnym

Seniorzy z 7 podradomskich gmin otrzymają teleopaski. To w ramach pilotażowego programu samorządu Mazowsza. Teleopsaki monitorują parametry życiowe przez 24 godziny na dobę i pomagają wezwać pomoc w wypadku zagrożenia zdrowia czy życia. Dziś przedstawiciele gmin podpisali umowy na refundację kosztów związanych z zakupem i obsługą urządzeń – mówi Teresa Fryszkiewicz, wójt gminy Garbatka-Letnisko. Tu trafi 10 takich opasek.

Urządzenie jest niewielkie i zakładane na rękę. Jak podkreśla prezydent Radosław Witkowski – udział Radomia w programie wpisuje się w realizację polityki senioralnej i jednego z jego filarów – siła w seniorach bezpiecznych.

Zdaniem Aleksandra Kornatowskiego z Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej – teleopaski sprawdzają się zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, oddalonych od Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych.

W ramach pilotażowego programu Mazowsza dotyczącego teleopieki urządzenia dostaną seniorzy z Radomia, Pionek, Garbtaki-Letniska, Skaryszewa, Magnuszewa, Kozienic i Rzeczniowa. W tej gminie z teleopasek skorzysta 20 seniorów – mówi Karol Burek, wójt gminy Rzeczniów.

Do gmin z regionu radomskiego trafi średnio od 10 do 30 teleopasek.

W sumie z pilotażowego programu samorządu Mazowsza skorzysta w całym województwie 650 seniorów. Na ten cel pójdzie ponad 200 tys. zł.

Komentarze