Terytorialsi wcielili się w rolę pomocników Świętego MikołajaPluszaki, zabawki i słodycze trafiły do najmłodszych pacjentów szpitali w Radomiu i Kozienicach. To za sprawą żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu, którzy wcielili się w rolę pomocników Świętego Mikołaja

Terytorialsi z mikołajkową niespodzianką odwiedzili najmłodszych pacjentów Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego, Radomskiego Szpitala Specjalistycznego oraz Szpitala Powiatowego w Kozienicach.

– To mała, ale płynąca prosto z serca niespodzianka od nas – mówi dowódca radomskich „terytorialsów” podpułkownik Łukasz Baranowski.

Rodzice przebywający z dziećmi na Oddziale Dziecięcym Radomskiego Szpitala Specjalistycznego również są chorzy, więc zorganizowanie prezentów było bardzo trudne – mówi Ewa Skierczyńska, pielęgniarka oddziałowa radomskiej lecznicy.

Radomscy terytorialsi w ramach tegorocznych mikołajek oprócz odwiedzin u najmłodszych pacjentów szpitali, wspólnie z Radomskim Bankiem Żywności przygotowali również paczki, które trafiły do podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz do mieszkających w Radomiu kombatantów.

Komentarze