Terytorialsi z Radomia szkolą się na poligonie200 żołnierzy z 62. Batalionu Lekkiej Piechoty z Radomia rozpoczęło 14-dniowe szkolenie zintegrowane – podsumowujące pierwszy rok szkoleniowy

Radomscy Terytorialsi po raz pierwszy wyruszyli na szkolenie, które jest podsumowaniem pierwszego roku ich służby. Szkolą się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie. Żołnierze spędzą tam dwa tygodnie. Każdy dzień wypełnią intensywne zajęcia trwające po 12 godzin. Żołnierze zabrali ze sobą broń i niezbędne wyposażenie, m.in. hełm i kamizelkę taktyczną.

– Szkolenia zintegrowane są podsumowaniem cyklu szkoleń w ramach etapu szkolenia indywidualnego. Każdy żołnierz Obrony Terytiorialnej przechodzi jedno takie szkolenie w roku, po cyklu szkolenia indywidualnego. Szkolenie zintegrowane to zamknięcie etapu wyszkolenia indywidualnego i weryfikacja umiejętności Terytorialsów przed kolejnym cyklem, jakim jest szkolenie specjalistyczne – tłumaczy Dowódca 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu, a jednoczenie Dowódca Zgrupowania Poligonowego ppłk Łukasz Baranowski.

Pierwszy dzień poligonowy, rozpoczął się od tradycyjnej w wojsku zaprawy, której celem jest poprawienie tężyzny fizycznej żołnierzy. Po szybkiej toalecie nadszedł czas na śniadanie, serwowane przez żołnierzy – kucharzy, którzy w większości są żołnierzami OT pełniącymi TSW, a w cywilu pracują w restauracjach, barach lub cukierniach. Zgodnie z założeniami formacji każdy żołnierz OT w trakcie szkoleń wykorzystuje swoje najlepsze atuty, zdolności i umiejętności, które wnosi do formacji z tak zwanego „cywila”. Po śniadaniu i instruktażu udzielonym przez przedstawicieli komendy poligonu, rozpoczęła się już główna i najważniejsza część zgrupowania na która wszyscy żołnierze czekali z niecierpliwością, a mianowicie intensywne szkolenie zintegrowane.

– Jest to dla nas bardzo trudne i wymagające szkolenie, ale również bardzo ciekawe i pogłębiające naszą wiedzę wojskową doświadczenie – zgodnie twierdzą żołnierze OT uczestniczący w szkoleniu. – Wiedzę i doświadczenie przekazują nam doświadczeni i wymagający instruktorzy z Dowódcą 62blp ppłk Łukaszem Baranowskim na czele. Podnosimy swoje umiejętności z zakresu taktyki i strzelania. W trakcie poligonu możemy zweryfikować wszystką wiedzę i umiejętności, które zdobywaliśmy przez cały okres szkoleniowy –  szeregowy OT Dominika Lech.

Szkolenie potrwa do 4 sierpnia.

KomentarzeCLOSE
CLOSE