The Flying Jazz Band – koncert w RadomiuThe Flying Jazz Band zaprasza na koncert Jazz Summer Flight

Skład zespołu:

Magdalena BODUŁA – wokal

Wiktoria GUZY – wokal

Jakub SAK – piano, leader

Damian CZARNECKI – trąbka

Grzegorz OLEWIŃSKI – puzon

Tomasz GRABSKI – gitara

Wojciech POTOCKI – bas

Artur PACEK – perkusja

 

O muzykach:

Wiktoria Guzy – wokalistka, kompozytorka i songwriterka, pasjonatka gry na gitarze i ukulele. Aktualnie zgłębiająca wiedzę na temat gitary basowej. Swój warsztat szkoliła pod okiem Michała Trzpioły, z którym nadal współpracuje. Brała udział w wielu radomskich wydarzeniach jako wokalistka i gitarzystka, m.in: „Uliczka Tradycji” w latach 2018 i 2019 czy „Anima Urbis 2019”. Można było ją również usłyszeć w finałach „Muzycznych Kazików” w latach 2019/20/21 czy na koncertach Big Bandu „Mundana”. Jest czynnym muzykiem biorącym gościnny udział w różnych projektach jak „Retro Vibes” czy „Sea Salt”, tworzy również swój własny sygnowany jako Wiktoria Guzy Ensemble. Od niedawna jest jedną z wokalistek oktetu „The Flying Jazz Band”.

Magdalena Buka Boduła – z wykształcenia dziennikarka, z zawodu Inspicjentka, ale przede wszystkim wokalistka. Instruktor wokalny. Wokalistka JAZZinDUO, Trzy eM, Big Bandu MUNDANA a od niedawna TFJB. Ma na swoim koncie liczne nagrody. Laureatka nagrody Muzycznych Kazików 2011. Brała udział w wielu wydarzeniach i festiwalach. Miała przyjemność wystąpić kilkukrotnie na Przystanku Woodstock obok takich muzyków jak Zbigniew Hołdys, Leszek Cichoński, Piotr Bukartyk czy Kamil Bednarek. Inspicjentka radomskiego Teatru. Anioł Stróż sceny Fraszka. W Teatrze Powszechnym również statystuje, tańczy i śpiewa w spektaklach „Skrzypek na dachu” oraz „Sentymentalna podróż. Doris Day”.

Wojciech Potocki – najmłodszy muzyk w zespole, swoją przygodę z gitarą zaczął w roku 2009 w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Końskich. Uczył się tam gry na gitarze klasycznej pod okiem Józefa Szczyrby. Z gitarą basową związany od 2020. W TFJB gra od lutego tego roku.

Damian „Demon” Czarnecki – radomski trębacz zespołu „Alicetea”, współpracował ze Skubasem, Jamalem, Big Bandem Mundana, JMS Band. Porusza się w różnych nurtach od jazzu po muzyke elektroniczną.

Tomasz Grabski – Student Muzykologii na KULu, uczeń Zespołu Szkół Muzycznych 4 klasy II stopnia w Radomiu, uczący się pod okiem Pana Dra Pawła Kwaśnego, nauczyciel gry na gitarze, uczestniczył w wielu projektach, prowadził muzyczny zespół młodzieżowy, gitarzysta big bandu Mundana, dj i wodzirej, konferansjer imprez okolicznościowych, na gitarze gra od 13 lat.

Grzegorz Olewiński – puzonista, drogę muzyczną rozpoczynał w RMOD „Grandioso”, uczył się w PSM I i II stopnia w Radomiu w klasie Henryka Małeckiego. Już w liceum ciągnęło go do muzyki rozrywkowej. W 2002 r. dołączył do zespołu Le Illjah z którym to w 2003 r. na Ostróda Reggae Festival zdobył główną nagrodę. Kolejne sukcesy odnosił z formacją Alicetea. I miejsce na Reggae w Kielcach 2007, I miejsce na Reggae na Piaskach 2008, nagroda publiczności w konkursie Przebojem Na Antenę 2009, półfinał programu Must Be The Music. Na koncie ma 4 płyty długogrające. Wiele lat współtworzył Big Band Mundana.

Artur Pacek – pisze o sobie: perkusista z przypadku i zamiłowania

Jakub „Janus Kwinta” Sak – pedagog, nauczyciel wychowania muzycznego. W latach 1985-1987 reprezentował Radom z Beatą Strzechą oraz Edytą Głogowską w ogólnopolskich przeglądach poezji śpiewanej w Gdańsku. Klawiszowiec w zespole „Foxy Kox”. Fascynuje go jazz, funk oraz blues. Współorganizator i uczestnik radomskich jam sessions „Jazz w Szkapie”/Art Cafe.

 

Koncert formacji The Flying Jazz Band odbędzie się w niedzielę, 13 czerwca, o godz. 19 w muszli koncertowej w parku im. T. Kościuszki.

Wstęp wolny

Komentarze